هشتمین حکم قصاص برای قدیمی ترین زندانی زن

۱۸م آذر ،

زنان > ایران
قدیمی ترین زندانی زن ایران برای هشتمین بار به قصاص محکوم شد.

عبدالصمد خرمشاهی – وکیل متهم – در گفتگو با مهر در این ارتباط گفت: این پرونده هشت شاهد داشت که چهارتن از آنها فوت کرده اند. یکی از آنها هم مفقود الاثر بود اما سه نفر دیگر در این دور از محاکمه در دادگاه حاضر شدند که همه آنها منکر اطلاع از قتل شدند.

وی افزود: این بار نیز قاضی بر اساس علم خود اقدام به صدور رای کرده است. حال آنکه اقرار های اولیه فاطمه همگی ساختگی بوده و شهود نیز چیزی نگفتند.

خرمشاهی ادامه داد: پیش از این هفت بار برای موکلم حکم قصاص صادر شده بود که تمام آنها در دیوان عالی نقص شده و این بار نیز به حکم قصاص اعتراض می کنیم. حکم دیروز به من ابلاغ شد که در فرصت قانونی به آن اعتراض خواهم کرد.

فاطمه متهم است تیر ماه سال ۷۲ دوست همسرش به نام مجید را به قتل رسانده است. فاطمه – ۵۳ ساله – که مقتول آخرین بار به خانه او رفته بود پس از دستگیری لب به اعتراف گشود و گفت ، مجید را با خوراندن دوغ مسموم به سم گیاهی به قتل رسانده است. در پی اعتراف های متهم، کارشناسان پزشکی قانونی نیز پس از کالبد شکافی و آزمایش های سم شناسی، سبب مرگ را استفاده از سم گیاهی اعلام کردند.

چند تن از اعضای خانواده و بستگان متهم نیز در تحقیقات قضایی، علیه او شهادت دادند. این در حالی بود که متهم در جلسات بازجویی منکر قتل شد و خود را بیگناه خواند. فاطمه در جلسه دادگاه نیز قتل را انکار کرد و گفت که از ماجرای مرگ مجید چیزی نمی‌داند. او ادعا کرد: وقتی ماموران سراغ من و همسرم آمدند شوهرم از من خواست اعتراف کنم. او گفت که برایم رضایت می‌گیرد ولی این کار را نکرد و حالا می‌خواهم واقعیت را بگویم، من در این قتل بی‌گناه هستم.


RSS
منبع:همشهری آنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ