هشدارنسبت به جاری شدن سیلاب و اختلال تردد کوهستانی۲۱استان و کاهش تا۱۰درجه‌ای دما درکشور

۲۰م آذر ،

هشدارنسبت به جاری شدن سیلاب و اختلال تردد کوهستانی۲۱استان و کاهش تا۱۰درجه‌ای دما درکشور

هشدارنسبت به جاری شدن سیلاب و اختلال تردد کوهستانی21استان و کاهش تا10درجه‌ای دما درکشور

 مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی نسبت به آب گرفتگی معابر، جاری شدن سیلاب و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی در ۲۱ استان و کاهش تا ۱۰ درجه‌ای دما در کشور اخطار داد.

به گزارش راسخون، مهندس عبدالرضا امیدوار شهری روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایسنا افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی تا روز سه‌شنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در غرب، جنوب غرب، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و بتدریج در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس ابرناکی، بارش باران، وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی می گردد کە بارش‌ها در غرب کشور شدت بیشتری خواهد داشت.

وی افزود: از بعدازظهر سه‌شنبه بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی زاگرس تشدید می‌شود و دامنه فعالیت سامانه بارشی به جنوب، مرکز، سواحل شمالی، شمال شرق، شرق و بعضی مناطق جنوب شرق کشور نیز می‌رسد و از اواخر وقت این روز در شمال‌غرب و غرب کشور از ناپایداری‌ها کاسته خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: از عصر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه در سواحل شمالی، شمال‌شرق و بعضی مناطق شرق کشور بارش‌ها به تناوب ادامه خواهد داشت و با نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش می یابد کە کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور محسوس است.

وی با بیان این کە روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه بعضی مناطق کشور تحت تاثیر این سامانه وزش باد شدید خواهد بود خاطرنشان کرد: تا روز پنجشنبه خلیج‌فارس به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود.

امیدوار شهری به اخطاریه ویژه سازمان هواشناسی کشور اشاره کرد و گفت: بر این اساس آب گرفتگی معابر عمومی، سیلاب، اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی، به سبب بارش شدید باران و برف گاهی با وزش باد و رعدوبرق، در استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کەگیلویه وبویراحمد، جنوب لرستان و شمال غرب فارس از اواخر دوشنبه و طی روز سه‌شنبه و آب گرفتگی معابر عمومی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب بارش باران و برف ابتدا در غرب کردستان، غرب کرمانشاه و سپس در استانهای البرز، قزوین، تهران، اصفهان، مرکزی، یزد و خراسان جنوبی در روز سه‌شنبه پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین از اواخر سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه آب گرفتگی معابر عمومی و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش باران و برف در استانهای خراسان رضوی، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و باد شدید در کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان انتظار می‌رود کە از عصر سه شنبه تا پایان روز چهارشنبه خلیج‌فارس به سبب باد شدید مواج و توفانی خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی کشور به ایسنا گفت: به سبب ورود این سامانه تازه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

وی به وضع هوای تهران اشاره کرد و افزود: بر این اساس آسمان تهران در روز سه‌شنبه ابری همراه با بارش باران در ارتفاعات بارش برف در اواخروقت نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود کە حداقل و حداکثر دما در این روز با ۵ درجه کاهش به ۲ و ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز چهارشنبه آسمان پایتخت کمی ابری تا نیمه ابری در ارتفاعات بارش پراکنده گاهی وزش باد پیش‌بینی شده است کە حداقل و حداکثر دما در این روز به ۱- و ۹ خواهد رسید.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / محیط زیست
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ