هشدارپنتاگون به شکایت از افشاگر شکار بن لادن

پنتاگون هشدار داد علیه یکی از اعضای سابق نیروهای ویژه آمریکایی که اخیرا با انتشار کتابی روایت بی‌واسطه و مستقیمی از کشته شدن اسامه بن لادن به دست داده، به سبب نقض اساسی دو تعهدنامه عدم افشای اطلاعات، دست به اقدام قانونی خواهد زد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وکیل ارشد پنتاگون در نامه‌ای که به دست این خبرگزاری رسید، عنوان داشت که وزارت دفاع آمریکا علاوه بر اقدام قضایی علیه این نظامی آمریکایی در حال بررسی اقدام قضایی علیه هرکس دیگری است که با نویسنده این کتاب همدست بوده است.

این ادعا اشاره دارد که ممکن است حق تالیف این کتاب با ادعاهای دولت آمریکا زیر سوال برود.

این نامه که خطاب به “مارک اوون”، اسم مستعاری که به عنوان نویسنده کتاب روی آن درج شده، نوشته شده است دو تعهدنامه عدم افشای اطلاعات را که وی برای پیوستن به نیروی دریایی آمریکا امضا کرده شناسایی کرده که براساس آن این نظامی آمریکایی به طور قانونی متعهد می‌شود هرگز به افشای اطلاعات طبقه‌بندی شده نپرداخته و چنین اقدامی جرم محسوب خواهد شد.

این نامه که توسط “جه جانسون”، مشاور حقوقی کل پنتاگون نوشته شده، تصریح کرده است: شما تعهدنامه‌های عدم افشای اطلاعاتی را که امضا کرده‌اید به طور اساسی نقض کرده‌اید.

این نامه می‌افزاید: وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی پیگرد قانونی شما و همه کسانی است که با شما همدست بوده‌اند و همه راه‌های احقاق حقوق به طور قانونی تحت این وضعیت در دسترس ما قرار دارد.

نویسنده این کتاب با استفاده از نام مستعار امیدوار بود تا به طور ناشناس این کتاب را منتشر کند اما بلافاصله پس از انتشار هویت وی با عنوان “مت بیسونت” افشا شد و به طور مستقل تایید شد.

هنوز مشخص نشده که چه تعداد فرد دیگری ممکن است از سوی پنتاگون متهم به همدستی با وی شوند.

همچنین سخنگوی انتشارات “داتون” که این کتاب را منتشر کرده در این زمینه اظهار نظر نکرده است.

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۱۰۲ نفر   |   تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ شهریور
برچسب: , بن لادن, شکار بن لادن, شکایت از افشاگر شکار بن لادن, شکایت پنتاگون از افشاگر شکار بن لادن, شکایت پنتاگوندن, پنتاگون


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ