هشدار بانک مرکزی به موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز

بانک مرکزی در زمینه تبلیغات کذب برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت مبنی بر تشویق عموم به سپرده گذاری یا دریافت تسهیلات هشدار داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، بانک مرکزی تصریح کرده است ، برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت از این بانک با استفاده از عناوینی مانند “تحت نظارت بانک مرکزی” اقدام به تبلیغات وسیع بر روی بیلبوردهای مستقر در سطح شهرها ، جاده های برون شهری، میادین ورزشی و شبکه‌های استانی صدا و سیما کرده اند و مردم را برای سپرده‌ گذاری یا دریافت تسهیلات از آن موسسات تشویق می‌ کنند.
بر اساس قانون پولی و بانکی کشور و قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی، تمامی متقاضیان فعالیت در بازار پول ، پیش از هرگونه اقدامی ملزم به دریافت مجوز از بانک مرکزی هستند و انتظار می‌رود مردم عزیز ضمن توجه جدی به هشدارهای این بانک و در جهت جلوگیری از به خطر افتادن سپرده‌هایشان فقط در بانک ها یا موسسات دارای مجوز این بانک سپرده گذاری و اقدام به دریافت تسهیلات کنند.
بدیهی است پرداخت سود بیش از نرخ مصوب در این موسسات خلاف قوانین است و مورد تایید این بانک نیست و بانک مرکزی هیچگونه مسئولیتی در قبال سپرده‌های مردم در این ‌گونه موسسات ندارد.
شعب بانکها و موسسات دارای مجوز علاوه بر مجوز کلی، دارای مجوز جداگانه ‌ای نیز هستند.
بنابراین به مردم عزیز توصیه شده است قبل از سپرده ‌گذاری حتما” مجوز بانک یا موسسه مربوطه را مطالبه و برای اطمینان به سایت بانک به نشانی www.cbi.ir ، بخش« نظارت بانکی» و زیربخش‌ «بانکها و موسسات دارای مجوز» مراجعه کنند.


IRIBNews RSS TopNews

تا این لحظه ۴نظر ثبت شده
 1. 09149876087 گفت:

  موسساتی که مراحل قانونی را طی نکرده اند و یا هنوز موفق به اخذ مجوز و شرایط لازم از سوی بانک محترم مرکزی نشده اند ، باتک مرکزی باید با اینگونه موسسات شدیدا برخورد کنند که دیگر اینگونه موسسات به هیچ وجه نتوانند قبل از اخذ مجوز نسبت به افتتاح شعبه و یا شعب اقدام نمایند . هشدار بعد از افتتاح چندین شعب و آن هم بصورت گسترده تر و گرفتار شدن تعداد کثیری در آن دیگر تاثیری ندارد .

 2. امیر قنادی گفت:

  با سلام
  بنده حدود یکسال پیش سرمایه زندگیم را که در زمان آقای احمدی نژاد به علت تورم بالا در حال از بین رفتن بود اجبارأ در موسسه ثامن با سود ۲۵ درصد برای پنج سال سپرده گذاری کردم در آن موقع موسسات با اجازه بانک مرکزی کار میکردند….این در حالی است که اگر بنده این موضوع را میدانستم میتوانستم که با پولم جای بهتری سرمایه گذاری کنم…!!!
  در هر صورت اگر هم دولت سود بانکی را کم میکند باید به قراردادهای مردم احترام بگذارد و بگوید که از این به بعد قرارداد جدید نیندند…من که دیگر به حرفهای مسئولین اعتماد ندارم…چرا باید مردم همیشه چوب ندانم کاری دولتها را بخورد در صورتیکه راه بهتر هم هست….واقعأ چرا؟؟؟؟؟
  چرا دولت ایران مخالف ملت ایستاده که همیشه مردم ضرر ببینند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. حبیب گفت:

  معنای هشدار چیست /؟ مردم را در بلاتکلیفی قرار ندهید . نیجه این امر فقط سلب اعتماد از سیستم بانکی خواهد بود.و منجر به خارح شدن سرمایه های مردم از سیستم بانک و رواج دلال بازی و..می گردد.

 4. محمد گفت:

  ای بابا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *