هشدار برای احتمال وقوع مجدد زلزله در ایران

پس از زلزله شدید روز گذشته در ایران شایعاتی در خصوص احتمال وقوع مجدد زلزله های بسیار شدیدتر در ایران منتشر شد.

برخی سایتهای بیگانه با قصد ایجاد ناآرامی و رعب و وحشت احتمال وقوع زلزله بسیار قوی تر در ۴۸ ساعت آینده بسیار زیاد بوده و هشداری نیز در این خصوص داده است.

احتمال وقوع زلزله مجدد در ایران

عضو مرکز تحقیقات لرزه‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به وقوع زلزله در کرمانشاه، گفت: وقوع هر گونه زمین‌لرزه در گسل سفیدسنگ فریمان در خراسان رضوی بی‌ارتباط با زلزله‌ای است که شامگاه گذشته مرز ایران و عراق را لرزاند، لذا جای هیچ نگرانی برای مردم مشهد نیست.
رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی درباره احتمال فعال شدن گسل های تهران در اثر زلزله دیشب در ایران نیز گفت: با توجه به اینکه انرژی های زمین آزاد شده و لایه های درونی آن امکان حرکت مجدد را ندارند گسل های تهران فعال نخواهند شد.
وی ادامه داد به طور کلی این زلزله ارتباطی با تهران ندارد و لرزه های احساس شده در تهران به علت شدت زلزله در کانون اصلی بوده نه فعال شدن گسل های تهران.
تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
 1. محمدنام شما... گفت:

  اسگول ..چی میزنی ایتجور توهم میزنی…خخخ ببین باکیا شدیم هشتادمیلیون…موادتو عوض کن.اینجورپیش بری خودتو تلف میکنی…

 2. sina گفت:

  با سلام
  بنده پیشبینی هام درسته لطفا سریعا وضعیت قرمز بدید فردا زلزله به بزرگی امروز در مشهد اتفاق میوفته حرفمو جدی بگیرید لطفا حرم امام رضا در خطر زلزله لطفا وضعیت قرمز بدید شاید بتونیم جلو خیلی تلفاتو بدیم خدا کنه که پیشبینیم اشتباه باشه ولی زلزله بعدی ۹ ریشتریه لطفا صحبت منو به صدا سیما هر جا که میتونید برسونید

 3. فاطمه گفت:

  ممنون از بابت اطلاعاتتون خیلی خوب بود

نظرتان را در مورد مطلب هشدار برای احتمال وقوع مجدد زلزله در ایران بنویسید