هشدار! بیمه بدنه خودروتان را افزایش دهید

۱۷ام بهمن ،

هشدار! بیمه بدنه خودروتان را افزایش دهید

دارندگان بیمه بدنه‌ای کە قیمت خودروشان در چند ماه اخیر افزایش پیدا کرده است، می‌توانند برائ جلوگیری از زیان احتمالی با مراجعه به نمایندگی صادر کننده بیمه بدنه، نسبت به بروز رسانی قیمت و دریافت الحاقیه بیمه بدنه خودروی خود اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانیممتازنیوز به نقل از پارسیک، با توجه به افزایش قیمت خودرو در بازار داخلی، دارندگان بیمه بدنه‌ای کە قیمت خودروشان در چند ماه اخیر افزایش یافته، ناگزیرند نسبت به دریافت الحاقیه بیمه بدنه و بروز رسانی قیمت خودرو خود اقدام کنند.

  بیمه بدنه خودرو جبران کننده خسارت‌های ناشی از حوادثی است کە برائ خودروی مورد بیمه رخ می‌دهد و به طور معمول سه خطر اصلی اتفاق، آتش‌سوزی و سرقت را شامل می‌شود.

با وجود تعداد بالای تصادفات در کشور هنوز هم تنها تعداد کمی‌از دارندگان خودرو برائ خرید بیمه‌نامه بدنه اقدام می‌کنند،البته عده‌ای هم از این خدمات استفاده می‌کنند.

اما با توجه به افزایش چند ماه اخیر قیمت خودرو در بازار داخلی بخشی از دارندگان بیمه بدنه هنگام دریافت خسارت با مشکل مواجه شدند، چون مبنای پرداخت خسارت در این رشته بیمه‌ای ارزش ریالی خودرو در زمان صدور بیمه‌نامه است و بر این اساس شرکت بیمه هم تا سقف تعهدات مندرج در بیمه‌نامه ملزم به پرداخت خسارت است.

از این رو دارندگان بیمه بدنه‌ای کە قیمت خودروشان در چند ماه اخیر افزایش پیدا کرده است، می‌توانند برائ جلوگیری از زیان احتمالی با مراجعه به نمایندگی صادر کننده بیمه بدنه، نسبت به بروز رسانی قیمت و دریافت الحاقیه بیمه بدنه خودروی خود اقدام کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی هم در نشست خبری دو روز پیش با تاکید مجدد بر این موضوع گفت: کسانی کە بیمه بدنه دارند بهتر است هرچه سریع‌تر مابه‌التفاوت آن را در قالب الحاقیه برده و از شرکت مربوطه دریافت کنند.

پیش از این شرکت‌های بیمه هم آمادگی خود را برائ صدور الحاقیه بیمه بدنه خودرو اعلام کرده بودند.

مدیر بیمه خودروی یکی از شرکت‌های بیمه نیز در این رابطه گفت: این موضوع را به شبکه فروش و نمایندگان خود ابلاغ کرده‌ایم و همچنین از آن‌ها خواسته‌ایم تا بیمه‌گذاران را با تماس تلفنی در جریان این کار قرار دهند.

سه شنبه ۱۷ بهمن   ۱۰:۴

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ