هشدار در مورد اعتیاد کودکان به گوشی‌های هوشمند

۲۸اردیبهشت،

 

پزشکان اخطار داده‌اند که رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند می‌توانند احتمال اعتیاد کودکان به این قبیل محصولات را افزایش دهند.
 
همه ما گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی را دوست داریم اما آن دسته از اشخاصی که فرزند دارند، آیا می‌دانند که کودکان بیش از ما به این دستگاه‌ها علاقمند می باشند؟
 
به گزارش فارس به نقل از دنورچنل، پزشکان اعلام کردند تعداد آن دسته از کودکانی که نسبت به گوشی‌ هوشمند و رایانه لوحی معتاد شده‌اند بسیار افزایش یافته است.
 
"داون مینتون"( Dawn Minton) مادری است که سه فرزند در سنین ۵ و ۳ ساله و همچنین ۱۵ ماهه دارد. این کودکان اتاق مخصوص بازی دارند و روز خود را در آن سپری می‌کنند. اما تمام روز در این اتاق به سر نمی‌برند و در کنار والدین خود نیز می باشند.
 
مینتون در این خصوص گفت: «اتاق بازی این کودکان در اصل جایی است که آن‌ها با اسباب‌بازی‌های خود می‌روند و هرجا که اسباب‌بازی‌های خود را ببرند، در همان مکان آغاز به بازی کردند می‌کنند و به همین خاطر اتاق بازی برای آن‌ها چندان کاربردی ندارد».
 
او در ادامه گفت: «بارها اتفاق افتاده است که من گوشی هوشمند آیفون و رایانه لوحی iPad خود را در منزل گم کرده‌ام و پس از مدتی جست‌وجو آن‌ها را در اتاق بازی کودکان پیدا کرده‌ام».
 
اگرچه ممکن است که در نگاه اول این اتفاق چندان مهم به نظر نرسد، اما پزشکان بر این باورند که استفاده بسیار کودکان از نمایشگرهای دیجیتالی می‌تواند مشکلات فراوانی را برای آن‌ها ایجاد کند.
 
دکتر "تیموتی دوران"(Timothy Doran) مدیر مرکز پزشکی کودکان GBMC در این خصوص گفت: «تعامل دستگاه‌هایی مانند آیفون و iPad با کودکان نسبت به رایانه‌ها متفاوت است. زیرا این دستگاه‌ها به صورت کاملا تعاملی ساخته شده‌اند و حتی با کودکان و خردسالان هم می‌توانند ارتباط برقرار کنند».
 
در حالی که تاکنون بسیاری از بررسی‌ها خبر از مضرات گیرنده‌های تلویزیونی برای کودکان داشته است، پزشکان اخطار داده‌اند که رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند می‌توانند احتمال اعتیاد کودکان به این قبیل محصولات را افزایش دهند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *