هشدار صندوق بین‌المللی پول مبنی بر کاهش رشد اقتصادی ایتالیا در سال ۲۰۱۳

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

صندوق بین المللی پول با اشاره بر اوضاع تیر و تار اقتصاد جهانی اعلام کرد، تولید ناخالص داخلی ایتالیا در سال جاری میلادی حدود ۲ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، صندوق بین المللی پول در گزارش ممتاز به نقل ازی اعلام کرده است، اقتصاد ایتالیا در سال ۲۰۱۳ میلادی دوباره با رکود مواجه خواهد شد. به طوریکه تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری میلادی ۱٫۸ درصد کاهش و در سال ۲۰۱۴ فقط ۰٫۷ درصد افزایش خواهد یافت.

بدین ترتیب، پیش بینی‌های به عمل آمده برای اقتصاد ایتالیا در مقایسه با آمارهای ارائه شده در ماه ژوییه،‌ بدون تغییر باقی مانده‌اند.

بر اساس اعلام گزارش ممتاز به نقل از صندوق بین المللی پول، تولید ناخالص جهانی در سال ۲۰۱۳  به ۲٫۹ و در سال ۲۰۱۴ میلادی ۳٫۶ درصد افزایش خواهد یافت.

در ادامه این گزارش ممتاز به نقل از آمده است، از جمله مسائل مهمی که باید به آن رسیدگی شود، ‌میزان بیکاری است که به طور غیر قابل قبولی در خیلی از اقتصادهای پیشرفته و نیز در بسیاری از کشورهای نوظهور به سطح بسیار بالایی خواهد رسید.

در همین زمینه، در ایتالیا تعداد بیکاران از ۱۰٫۷ درصد در سال ۲۰۱۲ به ۱۲٫۶ درصد در سال ۲۰۱۳ و به ۱۲٫۴ درصد در سال ۲۰۱۴ میلادی خواهد رسید. 

صندوق بین المللی پول در گزارش ممتاز به نقل از خود نوشته است، رشد اقتصاد جهانی هنوز ضعیف بوده و خطرهای نزول اقتصاد بیشتر به چشم می خورد که از جمله این خطرها می توان به رکود اقتصاد چین و سیاست پولی آمریکا اشاره کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *