هشدار نماینده مقام معظم رهبری در سوریه: کوچکترین تعرض به زینبیه را قاطعانه پاسخ می دهیم

۱۵اردیبهشت،

به گزارش خبرآنلاین از ستاد همایش «رسالت روحانیت در وحدت و بیداری اسلامی» که به همت جامعه روحانیت ایالت سرحد پاکستان، در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد،  نماینده مقام معظم رهبری در سوریه، در با اشاره به این که بیداری اسلامی از مقوله، فکر، اعتقاد، اندیشه و احساسات است، گفت: روحانیت که با عقل، احساسات، ایمان و باورهای مردم سرکار دارد، رسالت سنگینی در ایجاد وحدت و بیداری اسلامی دارد.  وی، با اشاره به عوامل ایجاد انقلاب در بین ملت­ها، افزود: فشارهای اقتصادی، روانی و دینی می­تواند از عواملی برای ایجاد نهضت علیه حکومت ها قرار گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه با بیان این که اگر جامعه­ای علیه حکومت جبار برانگیخته شود، باید با چنگ زدن به دو رکن وحدت و اسلامیت به اهداف والای خود بیاندیشد، خاطرنشان کرد: وظیفه آگاه­سازی مردم در راستای جریان بیداری اسلامی و واحدسازی ملت­ها، بر عهده روحانیت است.
آیت­الله حسینی ادامه داد: روحانیت وظیفه دارد که در تجهیز خود به معارف دینی و نشر آن در بین مردم فعال شود؛ البته لازمه آن کاربردی نمودن حوزه­های علمیه است.
وی با تاکید بر این که رژیم صهیونیستی ابزار استکبار جهانی و فلسطین رمز مقاومت مسلمانان به شمار می­رود، عنوان کرد: در فضای جهانی که تلاش می­شود رژیم غاصب صهیونیستی را قانونی جلوه دنهد، باید هوشیاری و بیداری خود را حفظ کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه، القاعده و جبهه­النصره را ساخته و پرداخته استکبار جهانی به ویژه آمریکا دانست و گفت: این اشتباه بزرگی است که اکنون این گروه­ها را دشمن آمریکا تبدیل بدانیم.  آیت الله حسینی، بیداری اسلامی را هراسان­کننده مستکبرین عنوان کرد و ابراز داشت: اسلام­هراسی، نقشه شیطانی است که استکبار در پی نهادینه­سازی آن در مجامع بین­المللی می­باشد و برای تحقق آن برنامه­های مختلفی را تدارک دیده است.
وی، حمایت مالی دولت انگلستان از تلویزیون­های ماهواره­ای افراطی در کشورهای اسلامی را نمونه­ای از نقشه­های شوم متسکبران ارزیابی و یادآور شد: ایجاد اختلاف ملیتی، مذهبی و قومی در بین صفوف به هم فشرده مسلمانان، دیگر دسیسه­ای است که سخت به دنبال تحقق آن می­باشند.
نماینده مقام معظم رهبری در سوریه، با اشاره به تلاش استکبار برای جداسازی ملت­های عربی و جمهوری اسلامی ایران، افزود: دشمنان اسلام، از ایجاد اتحاد و همبستگی بین کشورهای عربی و ایران در هراسند و به هر قیمتی درصدد جلوگیری از این اتفاق می باشند.

آیت الله حسینی با اشاره به این که قبل از این فتنه در سوریه، ادیان و مذاهب الهی دارای تعامل خوبی در بین جوامع اسلامی بودند، عنوان کرد: اگر مردم کشورهای عربی، نسبت به مواضع سردمداران خود در برابر استکبار، احساس حقارت می­کردند، مردم سوریه در برخورد مسئولان خود با عوامل استکبار احساس افتخار و سربلندی داشتند.
وی، با اشاره به نامگذاری سوریه به قلعه مقاومت در بین امت­های عربی، تأکید کرد: اگر اکنون این کشور مورد حمله گروه­های افراطی قرار گرفته است، به خاطر همین روحیه استقلال­طلبی و احساس سربلندی مردم سوریه است.
نماینده مقام معظم رهبری در سوریه افزود: با وجود آن که پیش­بینی می­کردند که در مدت دو ماه می­توانند نظام سوریه را ساقط کنند، اما با حضور میلیون ها هوادار دولت در راهپیمایی­های مردمی، پس از دو سال نتوانسته­اند که این هدف خود را محقق سازند.
آیت الله حسینی با اشاره به شایعات مربوط به حمله به حرم­های مطهر حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س)، ابراز داشت: این شایعات را می­توان در رابطه با تضعیف روحیه شیعیان و گسستگی بین صفوف هوادارن دولت سوریه ارزیابی کرد. اما باید تاکید کنیم که اگر کوچکترین سوء قصدی به این اماکن متبرک صورت گیرد، در هر ساعت از شبانه­روز، جوانان غیوری در حرم­ها آماده­اند تا پاسخ محکمی به آنها دهند.
وی در پایان تأکید کرد: سرانجام این جنگ، شرم­آورتر از جنگ سی­ و سه روزه لبنان برای گروه­های افراطی سوریه و پشتیبانان آنها خواهد بود و در نهایت شاهد اوج­گیری و پیروزی خط مقاومت علیه رژیم غاصب صهیونیستی خواهیم بود.

/۶۲۶۲

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ