هشدار هواشناسی

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران و رعد و برق در حداقل ۱۵ استان و کاهش تا ۱۰ درجه‌ای دما در کشور هشدار داد.
‌مهندس عبدالرضا امیدوار شهری افزود: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که یک سامانه جوی از روز پنجشنبه از شمال غرب و شمال به ایران نزدیک می‌شود و تا روز شنبه به ترتیب از شمال غرب تا شمال شرق کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
وی با اشاره به صدور هشدار سازمان هواشناسی در این خصوص افزود: بر این اساس از بعدازظهر پنجشنبه و طی روز جمعه ابتدا در استان‌‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و سپس گیلان،‌ مازندران، گلستان و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد که این شرایط از اواخر جمعه و طی روز شنبه خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را دربر می‌گیرد.
از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود که طی روز جمعه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بارش از شدت بیشتری برخوردار بوده و دریای خزر نیز در این مدت مواج باشد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: همچنین از عصر سه‌شنبه تا پایان هفته در برخی نقاط استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به این که دمای هوا طی روز جمعه در نیمه شمالی کشور ۵ تا ۱۰ درجه کاهش خواهد یافت تاکید کرد: در عین حال انتظار می‌رود در روز شنبه در سایر نقاط کشور دمای هوا ۳ تا ۵ درجه کاهش یابد.
انتقاد سازمان هواشناسی به بی‌توجهی برخی مسوولان مدیریت بحران به هشدارها
علی محمدرضایی، مدیرکل روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور ضمن انتقاد از عدم توجه لازم متولیان بحران به هشدارهای هواشناسی گفت: علی‌رغم اخطاریه‌های صادره در خصوص وقوع سیلاب در استان‌های شمالی باز هم شاهد بروز خسارت‌ بودیم.

اخطاریه هواشناسی
وی افزود: متاسفانه متولیان بحران کشور آن گونه که باید به هشدارهای هواشناسی توجه نمی‌کنند و با توجه به هشداری که در خصوص سیل در رشت و باران‌های قبلی آن دادیم، انتظار داشتیم با بکارگیری امکانات مورد نیاز و توجه به هشدارهای سیل توسط مسوولان بحران استان‌ها تمهیدات لازم در خصوص کاهش خسارات جانی و مالی در این خصوص اندیشیده شود.
منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ