هشدار گلدمن ساش نسبت به کاهش شدید قیمت طلا

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

موسسه مالی گلدمن ساش در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد قیمت جهانی طلا،سنگ آهن و مس طی سال آینده بیش از ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت موسسه مالی گلدمن ساش اعلام کردگمانه زنی ها در خصوص احتمال متوقف شدن سیاست های محرک پولی فدرال رزرو آمریکا و افزایش ارزش دلار تاثیر بسیاری بر کاهش قیمت جهانی کالاهای مختلف از جمله طلا در سال ۲۰۱۴ میلادی خواهد داشت

خبراقتصادی:به گزارش بلومبرگ؛ موسسه مالی گلدمن ساش اعلام کرد، گمانه زنی ها در خصوص احتمال متوقف شدن سیاست های محرک پولی فدرال رزرو آمریکا و افزایش ارزش دلار تاثیر بسیاری بر کاهش قیمت جهانی کالاهای مختلف از جمله طلا در سال ۲۰۱۴ میلادی خواهد داشت.

بر اساس این گزارش کاهش شدید قیمت طلا و مس در سال آینده به ضرر کشورهای بزرگ تولید کننده از جمله استرالیا و آفریقای جنوبی خواهد بود و ارزش پول ملی این کشورها را به شدت کاهش خواهد داد.

موسسه گلدمن ساش افزود، قیمت جهانی طلا طی سال آینده به کمتر از ۱۰۵۰ دلار در هر اونس خواهد رسید. قیمت طلا برای اولین بار از سال ۲۰۰۰ میلادی با کاهش روبرو شده و این مساله زیان و ضرر سنگینی را به سرمایه گذاران بزرگ بین المللی وارد کرده است.

پیش بینی می گردد رشد اقتصادی آمریکا از ۱٫۷ درصد در سال ۲۰۱۳ میلادی به بیش از ۲٫۶ درصد در سال آینده افزایش یابد


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ