هفته فرهنگی ایران در روسیه برگزار می‌شود

هنر > تجسمی
هفته فرهنگی ایران در روسیه با حضور بیش از ۵۰ هنرمند ایرانی از ۱۰ تا ۱۷مهرماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، رایزن فرهنگی ایران در روسیه گفت: هفته فرهنگی ایران در روسیه با حضور بیش از ۵۰ هنرمند از رشته‌های مختلف هنری و اصحاب فرهنگ در روسیه برگزار می‌شود.

ابوذر ابراهیمی ترکان افزود: طبق تفاهم نامه‌ای که در سفر آودیف وزیر وقت فرهنگ روسیه به تهران امضا شد، امسال(۲۰۱۲) هفته فرهنگی ایران در روسیه برگزار می‌شود و در سال ۲۰۱۳ نیز هفته فرهنگی روسیه در ایران برپا خواهد شد.

رایزن فرهنگی ایران در روسیه همچنین از حضور ۴ روزه سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روسیه به مناسبت برگزاری این هفته فرهنگی خبرداد که نشان از اهمیت برگزاری این هفته فرهنگی در روابط دو کشور ایران و روسیه دارد.

در این هفته فرهنگی فیلم‌های ایرانی که به زبان روسی دوبله شده است به نمایش درمی‌آید و علاوه بر آن آثاری از صنایع دستی ایرانی از جمله میناکاری، شیشه، خاتم‌کاری، لباس‌های سنتی و همچنین هنرهای نقاشی، مجسمه‌سازی و عکس نیز در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

علاوه بر صنایع دستی گروه موسیقی سنتی ایرانی به اجرای موسیقی اصیل ایرانی خواهد پرداخت در رشته خطاطی و هنر خوشنویسی نیز جلیل رسولی از خوشنویسان مطرح و چیره دست کشورمان به ارائه آثار خواهد پرداخت.

هفته فرهنگی ایران در روسیه به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات و با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار می‌شود.


RSS

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. منصور گفت:

    با سلام،
    تصاویر چاپ شده بر روی تمبرها و اسکناسهای هر کشور نشانگر فرهنگ، تمدن و تاریخ آن کشور می باشند. اگر هدف از برپایی چنین نمایشگاهی با هزینه دولت در خارج کشور نشان دادن پیشینه و تمدن ایرانی باشد، پس چگونه است که گمرک به مجموعه داران ایرانی اجازه نمی دهد اسکناس های ایرانی را با هزینه خود از طریق پست برای مجموعه داران خارجی ارسال نمایند؟ آیا تصویر حضرت امام در روی اسکناسها و نیز تصاویر پشت اسکناسها مانند آرامگاه و شعر سعدی، نقشه خلیج فارس، سخن حضرت محمد(ص) در خصوص دستیابی پارسیان به دانش، مسجد جامع اصفهان، کوه دماوند، پرتاب ماهواره امید و… نشان دهنده تاریخ این کشور نمی باشند؟ چرا در کشور ما قوانین با یکدیگر همخوان نیستند؟

    با تشکر،

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ