همایش ˈرایانش ابریˈ در تهران برگزار می‌شود

۳۱فروردین۱۳،

نخستین همایش رایانش ابری و تاثیر آن برحوزه کسب و کار ملی نهم اردیبهشت ماه سال جاری و با مشارکت وزارتخانه های صنعت ، معدن و تجارت و ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می گردد.
رایانش ابری، مدل مفهومی و معماری کلان، نهادسازی و توسعه کاربردی،رایانش ابری، ایجاد،توسعه و بهبود مستمر کسب و کار و کارآفرینی، .رایانش ابری، بهره وری حداکثری از ظرفیت های ملی با نگاه اقتصاد مقاومتی، .رایانش ابری، زیرساخت های امنیتی و فنی با رویکرد پدافند غیر عامل، رایانش ابری، قوانین والزامات حقوقی و تنظیم مقررات و رایانش ابری، راهکارهای جذب و توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی از محورهای این همایش دو روزه است .
براساس گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا )، برگزاری کارگاه های آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ تخصصی همچنین تجلیل از برگزیدگان و مقالات برتر از دیگر برنامه هایی است که در جریان برپایی این همایش به اجرا در خواهد آمد.
رایانش ابری ، صرفه جویی و کاهش هزینه اقتصادی را برائ فعالان اقتصادی در پی دارد، ایجاد زیرساخت ها و بسترسازی لازم برائ حضور عوامل فنی و غیرفنی از مطالباتی است که تمام دست اندرکاران این حوزه باید به آن توجه داشته باشند.
لازم به توضیح است؛ رایانش ابری مدل رایانشی بر پایه شبکه های بزرگ کامپیوتری مانند اینترنت است که الگوی تازه برائ عرضه، مصرف وتحویل سرویس هاس فناوری اطلاعات شامل سخت افزار، نرم افزار، اطلاعات و سایر منابع اشتراکی رایانشی را با بکارگیری اینترنت ارائه می کند.
علاقمندان برائ کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی این همایش به نشانیwww.ccbc.ir مراجعه کنند.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ