” همایش اندیشه راهبردی زن و خانواده”برگزار می شود

۲۵م آذر ،

به همت نهاد رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز؛

همایش ” اندیشه راهبردی زن و خانواده” هفتم دی ماه سال جاری در اهواز و به میزبانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی باشگاه خبرنگاران به نقل از دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها محورهای ذکر شده در فراخوان این همایش در دو بخش الگوی زندگی اسلامی ایران و عدالت جنسیتی دسته بندی شده است.

از حمله محورهای تعیین شده در بخش الگوی زندگی اسلامی ایرانی، جایگاه اهمیت و مفهوم سبک زندگی، خانواده و جامعه در شکل گیری سبک زندگی اسلامی ایران، باید ها و نباید های سبک زندگی، تعامل و سلامت خانواده، تاثیر رسانه ها در الگوسازی و سبک زندگی، آسیب شناسی سبک زندگی در قومیت های مختلف استان خوزستان، جایگاه آموزش و اشتغال زنان در سبک زندگی اسلامی ایرانی، نقش خانواده های خوزستان در بحران های مختلف، می باشد.

همچنین بررسی عدالت جنسیتی و تساوی حقوق زن و مرد، دیدگاه علوم نظری به عدالت جنسیتی، تفاوت عدالت جنسیتی با برابری جنسیتی در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی، عدالت جنسیتی و نقش رسانه ها، قانون، دستگاه های اجرایی و عوامل فرهنگی و اجتماعی، عدالت جنسیتی و سلامت و بهداشت جسمی و روانی زنان استان خوزستان، جایگاه حکومت و قانون در بهبود عدالت جنسیتی در استان خوزستان و تاثیر آموزه های دینی در بهبود عدالت جنسیتی اقوام مختلف خوزستان از حمله محورهای تعیین شده در بخش عدالت جنسیتی است.

علاقمندان به شرکت در این همایش می توانند برائ کسب اطلاعات بیشتر به دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران مراجعه کنند./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ