همت داروسازان در تولید و مشابه سازی داروها تحریم ها را خنثی کرده است

به گزارش ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،

رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: همت داروسازان در تولید و مشابه سازی داروها موجب خنثی شدن تحریم های دشمنان شده است.

به گزارش گروه علمی،‌پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا، دکتر مژدهی آذر در هفدهمین گردهمایی هیات مدیره های انجمن داروسازان ایران ضمن قدردانی از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در زمینه حمایتهایی که از جامعه داروسازان دارند اظهار داشت: همکاری داروسازان و کارخانه های صنعتی در تولید داروهای جدید با فناوریهای نوین از جمله داروی ضد سرطان، نمونه سازی داروها و تامین نیازهای داخلی موجب شده است که تا حدودی تحریم ها خنثی شوند .

وی خاطر نشان کرد: داروخانه داران با درک شرایط و با توزیع مناسب دارو توانسته اند شبکه توزیع دارو را به خوبی مدیریت کنند.

رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اینکه تجربه جهانی نشان داده است که همان طور که داروسازان در تامین کالای سلامت نقش آفرین هستند در بخش خدمات هم نقش مهی را ایفا می کنند اظهار داشت: داروسازان به عنوان در دسترس ترین عضو حلقه پزشکی در جامعه نقش موثری در خدمات سلامت محور ایفاء می کنند.

دکتر مژدهی آذر تدوین سند اخلاقی داروسازی را از مهمترین اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: این سند با همکاری دانشگاه تهران و بر اساس اصول اخلاقی کشورهای پیشرفته جهان تهیه شده است.

وی تثبیت تعرفه ها و تلاش برای مشکلات مالیاتی با همکاری سازمان نظام پزشکی را از دیگر برنامه های در دست اجرای انجمن برشمرد ./ح


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ