همدستی اردوغان با رژیم صهیونیستی

جام جم آنلاین: عبداللطیف شنر معاون اسبق رجب طیب اردوغان وی را به همدستی با اسرائیل در اجرای نقشه های رژیم صهیونیستی متهم کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر از آنکارا ؛ شنر این مطلب را در نشست تلویزیونی با شبکه سی ان ان ترک اعلام کرد و افزود: نباید گول واکنش‌های مقطعی و لحظه‌ای اردوغان در قبال اسرائیل را خورد چرا که همه اینها با هماهنگی قبلی دو طرف و برای منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت‌های جاری در منطقه صورت می گیرد.

شنر با اشاره به اینکه زمانی که در کابینه اردوغان حضور داشته شاهد این موضوع بوده است گفت: به عنوان مثال در آن دوره دعوت از خالد مشعل برای سفر به ترکیه به درخواست اسرائیل صورت گرفت. چرا که حماس از سوی اسرائیل به عنوان گروه ترویستی معرفی شده بود و تل آویو به همین دلیل نمی توانست با آنان وارد مذاکره شود.

شنر همچنین تصریح کرد؛ در ماجرای وان مینت در اجلاس داووس طراحی برای ایجاد  زمینه جهت محبوبیت اردوغان در جهان عرب  فراهم می شد. الان هم اوضاع به شکلی طراحی شده که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کنند و زمانی که این کار صورت گرفت اردوغان حق داد و جنجال ندارد چرا که خود با بی بصیرتی که به خرج داده  زمینه آن را فراهم کرده است.

شنر در ادامه با اشاره به اتفاقات جاری در سوریه گفت: بحران ایجاد شده در سوریه با هدف تضعیف جبهه مقاومت و حزب الله علیه اسرائیل صورت گرفته و هدف نهایی برای ایجاد سرزمین اسرائیل بزرگ است. اما اردوغان موضوع را طوری مطرح می کند که گویا هدف از این جریانات تغییر دادن رژیم بشار اسد به نفع مردم سوریه است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ