همه به دنبال دم خروس!/ چه کسی گفته بود «جای هیچ حیوان خانگی در منزل نیست»؟!

دیده بان حقوق حیوانات: چندی پیش مطلبی در روزنامه همشهری منتشر شد که در آن از قول دو دامپزشک عنوان شده بود که جای هیچ حیوان خانگی در منزل نیست!

به دنبال انتشار این گزارش، دوستداران حیوانات در صدد پیگیری موضوع بر آمدند و از نویسندگان مطلب خواستند در مورد ادعاهای غلط خود توضیح دهند. پس از آن، رضا شیخی با انتشار یادداشتی در یک سایت خبری صنفی دامپزشکی مدعی شد که مطلب منتشر شده از سوی او صحت ندارد. وی در این یادداشت که خطاب به مسئول صفحه دانش روزنامه همشهری نوشته بود از وی خواسته بود جوابیه خود در این خصوص را منتشر کند.

از آنجائیکه انتشار این مطلب در روزنامه پرتیراژ و پرمخاطب همشهری باعث تشویش اذهان عمومی و ایجاد بدبینی نسبت به حیوانات خانگی در بین خوانندگان آن روزنامه شده است به نظر می رسد انتشار تکذیببه در هر جایی به غیر از روزنامه همشهری فاقد وزن و اعتبار لازم جهت تنویر افکار عمومی باشد. در صورتی که دامپزشک نام برده شده در گزارش همشهری مدعی باشد که در گفته های ایشان دست برده شده می تواند مستند به قانون مطبوعات از مدیر مسئول (و نه مسئول یک صفحه خاص) بخواهد که نسبت به درج تکذیبیه در همان صفحه و با همان فونت در اولین فرصت ممکن اقدام نماید و در صورت عدم تمکین می تواند نسبت به شکایت حقوقی اقدام نماید تا بر اساس نوار ضبط شده و مستندات مصاحبه حقیقت ماوقع را روشن کند.

با تمام این احوال و در حالیکه دوستداران حیوانات همچنان در صفحات اجتماعی و فضای مجازی خواستار انتشار تکذیبه و جبران خسارت ناشی از انتشار این مقاله هستند، همزمان با روز دامپزشکی، سید جاوید آل داوود مدیر موسسه حمایت از حیوانات تهران در جمع خبرنگاران مدعی شده که فرد مصاحبه کننده با روزنامه همشهری دامپزشک نبوده. دکتر آل داوود در این خصوص گفت: “ما تحقیق کردیم و نتوانستیم هویت فردی را که به عنوان یک دامپزشک گفت و گو کرده بود در جامعه دامپزشکان کشور بیابیم. در واقع می توانیم بگوییم فردی که چنین اظهاراتی را بیان کرده بود، به احتمال قوی، اصلا دامپزشک نبوده است! “

این در حالیست که کلینیک دکتر رضا شیخی علاوه بر داشتن صفحه ای در یکی از شبکه های اجتماعی، سایت اینترنتی نیز دارد!

در وبسایت کلینیک ایشان که بطور اختصاصی برای سگ ها، گربه ها و پرندگان فعالیت می کند خدمات فراوان و متنوعی در خصوص درمان و مسائل جانبی مرتبط با سگ ها و گربه ها ارائه می شود.

با توجه به شرایط بیان شده این سوال پیش می آید که به راستی چه کسی گفته بود «جای هیچ حیوان خانگی در منزل نیست»؟! و چه کسی مسئول عواقب ارائه اطلاعات غلط به شهروندان و مشکلات ناشی از آن در خصوص حیوانات اهلی است؟!

__________________________

خشم دوستداران حیوانات از اظهارات عجیب و غیر مسئولانه یک دامپزشک

یک دامپزشک: جای هیچ حیوانی در منزل نیست!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ