همه جای ایران سرای سرهنگ است

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

سرهنگ یاوریاستان کرمان یکی از معدود مناطق ایران بود که چند سالی است تیم هایش در لیگ برتر حضور دارند ولی تا چند روز پیش محمود یاوری در آنجا مربیگری نکرده بود ولی این مورد هم بالاخره محقق شد و جناب سرهنگ ۷۴ ساله فوتبال ایران درست در روز اولین بازی مس در لیگ سیزدهم هدایت این تیم را به جای مجتبی تقوی برعهده گرفت.
محمود یاوری بیشتر از سن کهنه کارترین بازیکنان حاضر در لیگ برتر ایران مربیگری کرده است و اولین بار در سال ۱۳۴۸ سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن شده است. سال بعد یاوری به سپاهان رفت و تا سال ۵۷ در این تیم ماند و آخرین تیم او قبل از پیروزی انقلاب برای مدتی کوتاه تیم برق شیراز بود.
بعد از انقلاب یک دوره هدایت تیم جوانان و یک دوره هم هدایت تیم امید را برعهده گرفت تا سرانجام در مقدماتی جام ملت های ۸۴ سرمربی تیم ملی شد. تیم ملی صعود کرد ولی یاوری به سبب عدم توافق با مسوولان وقت فدراسیون برای دور نهایی نماند. بعد از ۱۱ سال بدون تیم بودن در سال ۷۴ سپاهان آمد و سال ۷۵ دوباره برای مقطعی کوتاه به برق شیراز رفت  و بعد از آن تقریبا همواره دارای تیم بوده است.
در مجموع محمود خان جدا از تیم های ملی مختلف تقریبا در تمام مناطقی که فوتبال ایرانی در سطح بالا در آن جریان دارد، تیم داشته است. برق شیراز(۴ دوره) ، سپاهان (۳) فجرسپاسی شیراز و استقلال اهواز (۲) ذوبآهن، پاس تهران، تراکتورسازی تبریز، ابومسلم مشهد، راه آهن تهران، شاهین بوشهر، صبای قم، پاس همدان، استیل آذین تهران و حالا هم مس کرمان تیم هایی بودند که یاوری در آنها نقشی ایفا کرده است.
به نظر می رسد محمود خان دو منطقه ممنوعه برای مربیگری خود تعریف کرده است، اول این که به نظر می رسد ایشان به رطوبت شمال حساسیت دارند و هرگز هدایت تیمی از استان های شمالی کشور را برعهده نداشته اند و مورد دوم هم منطقه ممنوعه ای به نام سرخابی ها پایتخت است. جناب سرهنگ کلا میانه خوشی با جاروجنجال و حاشیه های این دو تیم ندارد و شاید هم راز طول عمر مربیگریشان هم پرهیز از نوشیدن شهد شهرت در این دو تیم پرسروصدای تهرانی است!

سایت گل

http://khanevarzesh.com | خانه ورزش
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ