همه مجاز نیستند، خمیردندان سفید کننده بزنند

آبان ۱۳۹۹
ممتاز نیوز: رعایت بهداشت دهان و دندان‌ها از عادت‌های رایج و بسیار خوب مردم است که با استفاده از مسواک، نخ دندان و دهانشویه انجام می‌شود. اصل عمل تمیزکردن دندان‌ها به وسیله مسواک (روزی ۲ بار) انجام می‌شود و خمیردندان‌ها در این کار نقش کمک‌کننده دارند و سبب محافظت بهتر و بیشتر از دندان‌ها و محیط دهان می‌شوند…

اجزای اصلی تشکیل‌دهنده تمام خمیردندان‌ها مشابه و عبارت است از: ماده کف‌کننده، ماده ساینده، ماده شیرین‌کننده، ماده محافظ، رنگ‌های مجاز، ماده طعم‌دهنده، ترکیب‌های دارویی مثل فلوراید و مواد آنتی‌باکتریال، مواد ضدحساسیت مثل استرانسیوم‌کلراید

خمیردندان‌های کودکان در بسته‌بندی‌های کوچک و با رنگ‌های متنوع و جذاب تهیه می‌شوند. این خمیردندان‌ها فاقد فلوراید می باشند چرا که ممکن است به‌وسیله کودک بلعیده شوند. معمولا میزان خمیردندان برای کودک در حد یک نخود است و باید به او یاد داد که خمیردندان یا کف حاصل از آن را نبلعد. همچنین این خمیردندان‌ها مواد ساینده کمتری دارند.


خمیردندان‌های سفیدکننده، ۲بار در هفته

این خمیردندان‌ها که اخیرا به بازار عرضه شده‌اند، حاوی ترکیب‌های بیشتری از مواد ساینده می باشند و سبب تمیزی و سفیدی دندان‌ها می‌شوند.

بهتر است از خمیردندان‌های سفیدکننده ۲ بار در هفته استفاده شود. البته کسانی که دندان‌های سالمی‌ دارند، یعنی دندان‌هایشان پوسیده نیست، تحلیل نرفته و لثه‌هایشان مشکلی ندارد، می‌توانند از این خمیردندان‌ها بیشتر استفاده کنند اما در کسانی که دندان‌هایشان پوسیده است یا مشکل لثه دارند، چون این خمیردندان‌ها حاوی مواد ساینده می باشند، می‌توانند سبب ایجاد حساسیت شوند.

اگر کسی در طول روز مدام مسواک بزند، هر بار لازم است خمیردندان هم استفاده کند؟

اصل عمل تمیزکردن دندان‌ها به وسیله مسواک (با تاکید بر روش مسواک کردن و نه نوع و جنس آن) انجام می‌شود و خمیردندان‌ها در این کار نقش کمک‌کننده دارند. هنگام مسواک زدن، باید خمیردندان را طوری روی مسواک قرار دهید که داخل موهای مسواک فرو رود.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *