همه چیز راجع به پذیرش بدون آزمون دانشجوی استعداد درخشان در دانشگاه تهران

 خبرگزاری آریا-دانشگاه تهران برای سال تحصیلی ۹۱ در کلیه مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بدون شرکت در آزمون از بین دانشجویان استعداد درخشان دانشجو می‌پذیرد.
به گزارش خبرنگار علمی آموزشی آریا، دانشگاه تهران در راستای اجرای سیاستهای حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، به استناد آیین‌نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی وزارت علوم و دستور‌العمل‌های دانشگاه تهران برای سال تحصیلی ۹۲-۹۱ در رشته‌هایی که پذیرش دانشجو دارند، به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده دانشجو می‌پذیرد.
گفتنی است،متقاضیان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی با توجه به دستورالعمل دانشگاه تهران درخصوص پذیرش برگزیدگان علمی یعنی دارندگان نشان طلای دانش‌آموزی، رتبه اول تاسوم جشنوارهها و نفر اول مسابقات بین‌المللی برای دوره کارشناسی پیوسته بدون شرکت در آزمون سراسری، می‌توانند تقاضای خود را به همراه سوابق و مدارک مربوط حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه به پردیس، دانشکده، مرکز یا موسسه ذیربط ارسال کنند.

پذیرش برگزیدگان علمی رتبه اول تا سوم المپیاد علمی

همچنین متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به دستورالعمل دانشگاه تهران درخصوص پذیرش برگزیدگان علمی رتبه اول تا سوم المپیاد علمی دانشجویی کشور، دانشجویان نمونه کشوری، نفر اول مسابقه‌ها وجشنواره‌های معتبر علمی بین‌المللی، رتبه اول کشوری جشنواره دانشجویان مبتکر و نوآور وبسیجی شاهد وایثارگر برای دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون می توانند تقاضای خود را همراه سوابق ومدارک مربوط حداکثر تا پایان اردیبهشت ارایه کنند.

 

پذیرش دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی دانشگاه تهران برای مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون شرکت در آزمون

بر این اساس دانشجویان سال چهارم دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه تهران که به لحاظ میانگین کل هفت نیمسال گذرانده جزو ده درصد دانشجویان برتر رشته خود باشند می‌توانند با توجه به دستورالعمل پذیرش دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی دانشگاه تهران برای مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون شرکت در آزمون سراسری شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه در پایان نیمسال هفتم درخواست کتبی ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد را ارائه دهند.

این در حالی است که متقاضیان ادامه تحصیل در دوره دکتری نیز بر اساس دستورالعمل وزارت علوم، درخصوص پذیرش برگزیدگان علمی برای دوره دکتری بدون شرکت در آزمون شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه می‌توانند تقاضای خود را به همراه سوابق و مدارک مربوط حداکثر تا ۳۰ اردیبهشت ماه ارسال کنند.
به گزارش آریا پذیرش نهایی، پس از اعلام نظر واحد مربوطه و عدم داشتن هرگونه حکم از کمیته انضباطی دانشگاه مربوط انجام می‌پذیرد، لذا داشتن شرایط اولیه و تحویل مدارک، به منزله پذیرش قطعی تلقی نمی‌شود و هیچ‌گونه حقی برای متقاضی ایجاد نمی‌کند.
پذیرفته‌شدگان نهایی در مقطع دکتری در صورت نداشتن گواهی زبان عمومی لازم است حداکثر تا قبل از امتحان جامع، حد نصاب قبولی نمره زبان عمومی را براساس مقررات دانشگاه تهران احراز نمایند


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ