هم اکنون چند پهپاد در آسمان اسراییل قرار دارد؟

منابع نظامی می‌گویند پرواز پهپاد شناسایی بر فراز سرزمین‌های اشغالی، چند صدمین پرواز از این نوع بوده است.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، به دنبال اعلام منابع صهیونیستی مبنی بر اینکه یک هواپیمای بدون سرنشین را که احتمالا متعلق به حزب الله لبنان بوده در چند صد کیلومتری عمق سرزمین‌های اشغالی سرنگون کرده‌اند، برخی منابع در تهران گفتند که پرواز هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز آسمان سرزمین‌های اشغالی اکنون امری «روتین» محسوب می‌شود.

یک کارشناس در این زمینه گفت: «شاید همین حالا که من با شما صحبت می‌کنم چندین هواپیما در آسمان سرزمین های اشغالی بویژه مرزهای شمالی وهمچنین مناطق نزدیک جولان در حال پرواز باشد».

وی اضافه کرد: «این هواپیماها چند هدف را تعقیب می‌کنند. هدف اول تست میزان کارایی سامانه دفاع هوایی و پدافندی رژیم صهیونیستی است که تا اینجا کاملا ناکارآمد بوده است؛ هدف دوم، شناسایی و جمع آوری اطلاعات است و هدف سوم اینکه با تمرین های پی در پی در محیط دشمن توان عملیاتی نیروهای مهاجم افزایش پیدا کند».

برخی کارشناسان می‌گویند پروازهایی از این نوع روزانه چند نوبت اعلام می‌شود.

بنابر برخی گزارش‌های موجود، حزب الله لبنان به عنوان اصلی‌ترین طراحی کننده این گونه عملیات‌ها شناخته می‌شود ولی در واقع گروه های متعدد دیگری هم هستند که از مرزهای سرزمین‌های اشغای مبادرت به اعزام پهپاد به درون آن می‌کنند.

مطابق یک گزارش که «ایران هسته‌ای» از آن مطلع شده، گروه‌های مقاومت توانسته‌اند ظرف سال‌های گذشته از طریق استفاده از پهپادها نقشه کاملی از عواض طبیعی و همچنین استحکامات نظامی اسراییل در عمق چند صد کیلومتری مرزهای فلسطین اشغالی ترسیم کنند که مطمئنا دارای اثرات مهمی در هرگونه درگیری احتمالی خواهد بود.

انتهای پیام/ش۳


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ