هیاهو مانع آزادی موسوی و کروبی شد

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

مطهری به موضوع حصر خانگی موسوی و کروبی اشاره و گفت: تصمیماتی اندیشیده شده بود تا این افراد در عید غدیر امسال رفع حصر شوند، اما رسانه‌ها و تیپ اصلاح طلب سرو صدا به راه انداخته و این موضوع را به عنوان یک پیروزی تلقی کردند که در نتیجه رفع حصر به بعد موکول شد.

علی مطهری شامگاه یکشنبه در بین جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه مفید قم به موضوع بررسی نقش انقلاب در تحولات اجتماعی پرداخت و عنوان کرد: خود انقلاب تحولی اجتماعی است و باید تفکرمان را در مورد مبانی انقلاب اصلاح کنیم.

وی آرمان‌های مهم و مطرح در انقلاب را آزادی، استقلال، اعم از استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، عدالت، اخلاق و معنویت دانست و اظهار کرد: بسیاری از مشکلات جامعه ناشی از کمبود آزادی تفکر و بیان است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، آزادی را نبودن مانع در برابر رشد انسان تعریف کرد و گفت: اگر آزادی تفکر و بیان و مسئله نقد حکومت را از ابتدا تا امروز خوب تفهیم و به آن عمل کرده بودیم، عدالت هم بهتر عملی می‌شد و جلوی بسیاری از مفاسد و بی‌عدالتی‌هایی که منجر به محرومیت‌های روحی و اجتماعی است گرفته می‌شد.

وی به اقسام آزادی از جمله آزادی اجتماعی و معنوی اشاره کرد و ادامه داد: مرز آزادی اجتماعی از نظر غربی‌ها، آزادی دیگران است در حالی که در اسلام علاوه بر این، مصلحت خود فرد و جامعه نیز وجود دارد.

آزادی اجتماعی بدون آزادی معنوی میسر نیست

فرزند شهید مطهری به سخن پدر شهیدش که “آزادی اجتماعی بدون آزادی معنوی میسر نیست” اشاره کرد و تصریح کرد: آنچه آزادی اجتماعی افراد را محدود می‌کند اول این موضوع است که افراد به حق خود قانع نیستند و به حقوق دیگران تجاوز می‌کنند که این خود ناشی از نبود آزادی معنوی در آنان است و دوم قوانین ظالمانه‌ای است که حاکمان برای منافع خود و کشور، آن را قانون گذاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه در بین سران انقلاب کسی به اندازه شهید مطهری به موضوع آزادی تفکر تأکید نداشته است، بیان کرد: در آنجایی که بحث تفکر و حقیقت جویی به میان است باید همدیگر را تحمل و به نظرات هم احترام گذاشت اما زمانی که بحث نفاق و نیرنگ به میان می‌آید مسئله فرق می‌کند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون رهروان ولایت با اشاره به این مطلب که باید رفتارمان را به رفتار ائمه(ع) نزدیک کنیم، اظهار کرد: قدرت طلبی بد نیست این قدرت پرستی است که بد است.

وی ادامه داد: آزادی بیان و نقد در حکومت جلوی بسیاری از مفاسد را گرفته و عدالت بهتر برقرار می‌شود.

معتقد نیستیم که موسوی و کروبی هیچ خطایی مرتکب نشده‌اند

مطهری به موضوع حصر خانگی موسوی و کروبی اشاره و عنوان کرد: تصمیماتی اندیشیده شده بود تا این افراد در عید غدیر امسال رفع حصر شوند، اما رسانه‌ها و تیپ اصلاح طلب سرو صدا به راه انداخته و این موضوع را به عنوان یک پیروزی تلقی کردند که در نتیجه رفع حصر به بعد موکول شد.

وی با بیان اینکه عده‌ای سران فتنه را محارب دانسته و معتقدند نظام، آنها را مورد لطف خود قرار داده است، بیان کرد: تصمیماتی مبنی بر اینکه آرام آرام این حصر رفع شود وجود دارد اما خطر‌هایی هم هست که نباید آنها را از نظر دور داشت.

عضو هیئت نظارت مجلس شورای اسلامی بر نمایندگان گفت: ما معتقد نیستیم که موسوی و کروبی هیچ خطایی مرتکب نشده‌اند.

وی افزود: در صورتی که رفع حصر شدند، نباید طرف مقابل را با رفتار‌های خود تحریک کنند و باید طرفین از خطا‌های هم بگذرند، یا اینکه به طور علنی در دادگاه محاکمه شوند و هرچه دادگاه حکم کرد همه آن را قبول کرده و این موضوع را پایان دهند.

نظام جمهوری اسلامی از وحدت فرماندهی برخوردار است

مطهری به موضوع نقد به رهبری اشاره کرد و با بیان اینکه مقام معظم رهبری همیشه انتقادپذیر بوده و هستند، عنوان کرد: مشکل در ولایت فقیه نیست بلکه در ولایت مداری است.

وی با اشاره به اینکه کشورهایی نظیر سوریه و مصر چون وحدت فرماندهی ندارند هرگز به جایی نمی‌رسند، تصریح کرد: این نعمت بزرگی است که نظام جمهوری اسلامی ایران از آن برخوردار است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: مشکل کشور ما این است که برخی‌ها برداشت درستی از ولایت فقیه، آزادی بیان و حقوق شهروندی ندارند.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *