هیچ محموله‌ یا کامیون معطلی پشت مرزها نداریم

۰۶م آذر ،

چکیده: رییس کل گمرک ایران معطل‌شدن کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی در مرز‌های کشور همزمان با بخشنامه ممنوعیت صادرات بعضی کالاها را تایید کرد.

عباس معمارنژاد ، در پاسخ به این سوال کە آیا ادعای رییس اتاق ایران مبنی بر معطل‌ماندن تعداد بسیاری کامیون حامل کالاهای صادراتی پس از بخشنامه‌ سازمان توسعه تجارت مبنی بر ممنوعیت صادرات بعضی کالاها را تایید می‌کنید یا خیر؟ گفت: بله این اتفاق افتاده بود.

وی افزود: بعضی کالاها برائ صادرات به سمت مرز‌ها حرکت کرده بودند کە رسیدن آنها به مرز همزمان با ابلاغ بخشنامه ممنوعیت صادرات بود.

او ادامه داد: ما نیز همزمان این بخشنامه را به همه گمرک‌های کشور ابلاغ کردیم و در نتیجه از صادرات آنها جلوگیری شد. البته برائ بخش عمده‌ای از آنها کار مدیریت شد.

به گفته‌ معمارنژاد براساس ماده ۱۱ آیین‌نامه مقررات صادرات و هم با اصلاحیه‌ سازمان توسعه تجارت این روند اصلاح شد و هم‌اکنون هیچ محموله‌ای پشت مرز وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، همزمان با ابلاغ بخشنامه‌ ممنوعیت کالاهای صادراتی بسیاری از کامیون‌داران در مرز‌های مختلف کشور از جمله مرز سرخس، دوغارون با ممنوعیت تردد به خارج کشور مواجه شدند.

به گفته‌ مسوولان سازمان تجارت، گمرک با تفسیر خاصی از این بخشنامه جلوی خروج این کالاها را گرفته بود، اما پس از مدتی این بخشنامه اصلاح و ردیف‌های کالایی در آن جزیی شد.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *