هیچ گزینه‌ای جز عکس‌العمل قدرتمند در مقابل اقدام آمریکا نداشتیم

سردار سلامی با اشاره به واکنش ایران به ترور سردار شهید سلیمانی گفت: ما هیچ گزینه‌ای جز عکس‌العمل قدرتمند در مقابل اقدام آمریکا نداشتیم؛ اگر غیر از این انجام می‌شد شاهد ادامه این رفتار به مقیاس وسیع تا رسیدن به جنگ گسترده می‌بودیم.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا،  فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی که امروز در مجلس شورای اسلامی داشت، گفت: آنچه که می‌گویم خدا را شاهد می‌گیرم چیزی است که از قلب من جاری می‌شود و از اعتقادات و دردها و تجربیات من از این ماجراست. من از میدان یک پیروزی شگفت‌انگیز و بی‌نظیر که ملت ایران در تاریخ حیات خود کسب کرده است، می‌آیم. از جایی که آمریکا این بار مستقیم و آشکارا از ایران بزرگ شکست خورد. هر چند غبارهای حادثه غم‌انگیز سقوط هواپیما هنوز امکان نداده است ابعاد این پیروزی که جهان را به اعجاب واداشت، شناسایی شود. بعدها می‌توان درباره آن دقیق‌تر سخن گفت.

وی ادامه داد: ما بعد از ترور و شهادت سردار عزیز و همرزمان ایشان کاملا در فضای روانی یک جنگ ناشناخته با آمریکا قرار گرفتیم. بعد از حادثه این تصور بوجود آمد که آن اقتدار و شکوه و اعتبار ملت بزرگ ایران تحت تاثیر حادثه شهادت، آسیب دیده است. ما برای لحظاتی با احساس جزر در اقتدار ملی مواجه شدیم. نیاز این بود که دوباره به حالت مد برگردیم.

سلامی ادامه داد: فشار افکار عمومی برای انتقام بسیار سنگین بود. ما هم مثل همه شما و بیش از شما تحت تأثیر این حادثه قرار داشتیم. ما یکی از بهترین برادرانمان را از دست داده بودیم. یک اسطوره و تکیه‌گاه بزرگ، اما وقتی مردم را می‌دیدیم ما با احساس متفاوتی مواجه می‌شدیم. آمریکا فرمانده‌مان را شهید کرده بود و به ما اخطار داده بود اگر عکس‌العمل نشان دهید چه با تلفات یا بدون تلفات ۵۲ نقطه از ایران را می‌زنیم؛ این حرف رییس جمهور آمریکا بود.

ادامه دارد…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ