واردات خودروهای لوکس با ارزدولتی تایید شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت، پرداخت ارز دولتی به خودروهای لوکس را در سال جاری تایید کرد.

مهدی غضنفری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا در سال جاری به واردات خودروهای لوکس ارز مرجع داده شده است؟ ضمن تایید این موضوع توضیح داد: در سه چهار ماه نخست سال به تعدادی از کالاها از جمله خودرو برای واردات ارز دولتی تعلق گرفت و اطلاعات واردکنندگان هم در پورتال ارزی موجود است.
وی افزود: البته بعد از سهمیه بندی مربوط به پرداخت ارز متقاضیان، اختصاص ارز مرجع به واردات خودروهای لوکس متوقف شد و ما با واردکنندگانی که کالا را با ازر ۱۲۲۶ تومانی وارد کرده وآن را بر پایه ارز ۳۰۰۰ تومانی در بازار می فروشند برخورد می‌کنیم.
به گفته او سازمان حمایت برای این دسته از واردکنندگان تشکیل پرونده داده و به تخلفات آن‌ها که شامل انواع کالاها و از جمله خودرو می‌شود رسیدگی می‌کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: هر کالایی که با ارز مرجع وارد شده اطلاعات آن روی پورتال ارزی قرار دارد.
بر اساس گزارش ایسنا این اظهارات درحالی مطرح می‌شود که پیشتر مسعود موحدی – قائم مقانم وزیر صنعت، معدن و تجارت، واردات خودروهای لوکس به کشور را با ارز مرجع در سال جاری تکذیب کرده بود. براساس برخی گزارش‌ها واردات خودروهای لوکس به کشور در ماه‌های نخست امسال تا ۷۸ درصد با ارز مرجع انجام شده است. البته با این توضح که در آن موقع کالاها اولویت بندی نشده و ارز مرجع وجود نداشت.
براساس آمار گمرک در نیمه نخست اسمال بیش از ۱۹ هزار دستگاه انواع خودروی سواری وارد کشور شد.


پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین
بازنشر: ممتازنیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ