واردات نفت هند از ایران جان تازه می‌گیرد, ازسرگیری خرید پالایشگاه مانگالور

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رویترز به نقل از منابع آگاه هندی خبر از سرگیری واردات نفت پالایشگاه هندی مانگالور از ایران را منتشر کرد و نوشت: با این اقدام واردات نفت هند از ایران جان تازه‌ای می‌گیرد.

خبراقتصادی:به نقل از منابع آگاه هندی نوشت: پالایشگاه مانگالور هند در نظر دارد تا پس از یک وقفه ۴ ماهه و به سبب نیافتن جایگزین مناسب برای نفت ایران، واردات نفت از این کشور را از ماه آگوست از سر گیرد.

بر اساس این گزارش، از سرگیری واردات نفت مانگالور از ایران به عنوان بزرگ‌ترین مشتری هندی تهران جان تازه‌ای به واردات نفت هند از ایران می‌بخشد. مانگالور از ماه آوریل خرید نفت از ایران را متوقف کرده بود.

در بازه زمانی آوریل تا ژوئن به سبب توقف واردات نفت ۲ پالایشگاه هند از ایران، خرید نفت دهلی‌نو از تهران ۴۰ درصد کاهش یافت و پالایشگاه خصوصی عصار تنها پالایشگاه هندی خریدار نفت ایران به شمار می‌رفت.

پالایشگاه هندوستان پترولیوم و مانگالور به سبب مشکلات بیمه‌ای واردات نفت از ایران را متوقف کرده بودند.

به گفته منابع آگاه هندی، دیگر انواع نفت خام حاشیه سودی خوبی ندارند. کیفیت خوبی ندارند و در زمان مناسب نیز در دسترس نیستند. تمامی این مشکلات باهم وجود دارند.

به نوشته این گزارش، مانگالور پس از توقف واردات نفت از ایران برای خرید نفت از عربستان و عمان اقدام کرد.

این پالایشگاه هندی در نظر دارد تا در سال مالی کنونی حدود ۸۰۰ هزار بشکه نفت در روز از ایران خریداری کند.این میزان با واردات سال منتهی به ماه مارس برابر است. این میزان نفت در ماه آگوست با بیش از ۴ نفتکش افرامکس به هند انتقال داده خواهد شد.

مدیر عامل پالایشگاه مانگالور در ۲۹ ژوئن در نامه‌ای به بیمه عمومی هند، ارائه دهنده بیمه اتکایی اعلام کرد که این شرکت توانایی پرداخت هرگونه غرامت تا بیش از ۵ میلیارد روپیه (۸۲٫۸۳ میلیون دلار) تازمانی که هند از معافیت از تحریم‌های آمریکا برخوردار است را دارد.

بر اساس توافق کنونی میان مانگالور و یک شرکت بیمه‌ای هند، این پالایشگاه مجاز به دریافت خسارتی بالغ بر حداکثر ۷۰ میلیارد روپیه است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ