واریز ۲۱ هزار میلیارد ریال به حساب گندم کاران توسط بانک سپه

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

واریز ۲۱ هزار میلیارد ریال به حساب گندم کاران توسط بانک سپه | چاپ |
شنبه ۰۵ مرداد ساعت ۱۸:۰۸ سخنگوی طرح خرید تضمینی گندم از واریز ۲۱ هزار میلیارد ریال طلب گندم کاران توسط بانک سپه خبر داد. به گزارش ایسنا محسن دارایی، سخنگو و مدیر پروژه خرید تضمینی گندم و برنج بانک سپه گفت: از ابتدای فصل خرید تاکنون بیش از سه میلیون تن گندم از کشاورزان ۲۹ استان کشور به ارزش حدود ۲۲هزار میلیارد ریال خریداری شده است.
وی با بیان اینکه در سال جاری تاکنون نسبت به کل میزان خرید در سال قبل شاهد رشد ۵۰ درصدی بوده‌ایم، افزود: در حال حاضر حدود بیست و یک هزار میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز شده و مابقی مطالبات به مجرد تامین وجه از سوی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، مجری طرح، به حساب های مربوط واریز خواهد شد.
سخنگوی طرح خرید تضمینی گندم افزود: به جهت رفع دغدغه خاطر کشاورزان در دریافت وجوه خود و نیز تسریع در امور پرداخت‌ها با حمایت و مساعدت هیات مدیره بانک سپه اعتباری معادل یک‌هزار میلیارد ریال از منابع داخلی بانک در دو مرحله در اختیار شرکت قرار داده شده است.
دارایی با اشاره به اینکه این میزان خرید طی حدود ۴۱۶ هزار محموله در ۵۸۰ مرکز خرید انجام شده افزود: بیشترین میزان خرید در استان‌های خوزستان، فارس و گلستان به ترتیب با حدود ۷۲۰، ۵۸۵ و ۳۶۷ هزار تن و کمترین میزان آن در استان‌های البرز و چهارمحال و بختیاری به ترتیب با ۲۹ و ۸۲۱ تن صورت پذیرفته است.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *