واکنش اخوان المسلمین به حکم حسنی مبارک

گروه اخوان المسلیمن مصر که نامزد آن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور راه یافته است، روز شنبه حکم صادره برای حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر را ‘مضحک’ و ‘ عوام فریبانه’ توصیف کرد.
 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره، گروه اخوان المسلمین در نخستین واکنش به حکم دادگاه قاهره علیه حسنی مبارک، آن را مضحک و عوام فریبانه خواند.
این گروه اسلامگرا از تمام هواداران خود در سراسر مصر خواسته است تا در میدان های مرکزی شهرهای این کشور تجمع کرده و به حکم صادره علیه حسنی مبارک، جمال و علاء مبارک اعتراض کنند.

محمد مرسی نامزد اخوان المسلیمن در دور دوم انتخابات نیز خواستار برگزاری مجدد دادگاه حسنی مبارک شد.
این در حالی است که احمد شفیق نامزد لائیک و یکی از دو نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مصر و آخرین نخست وزیر حسنی مبارک از مردم مصر خواست تا این حکم را بپذیرند.
جلسه صدور حکم حسنی مبارک، دو پسرش و شش نفر دیگر از همدستانش به اتهاماتی از جمله کشتار تظاهرات کنندگان در جریان انقلاب ۲۵ ژانویه در سایه تدابیر امنیتی شدید آغاز شد.
قاضی دادگاه در ادامه احکام صادره علیه متهمان را قرائت کرد که بر این اساس حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر به سبب دست داشتن در کشتار تظاهرات کنندگان انقلاب ۲۵ ژانویه به حبس ابد محکوم شد.
علاء و جمال مبارک و معاونان وزیر کشور رژیم مبارک تبرئه شدند، حسنی مبارک نیز از اتهام فساد تبرئه شد.
از زمان شروع انقلاب مصر که از ۲۵ ژانویه سال گذشته آغاز شد، تا کنون بیش از ۸۵۰ تن در این کشور کشته شده اند.
انقلاب مصر ۱۸ روز به طول انجامید و بعد از آن بود که حسنی مبارک مجبور شد در روز ۱۱ فوریه ۲۰۱۱ از مقام خود کناره گیری کند

۵۱۵۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ