واکنش علی مطهری به اظهارات اخیر حداد عادل

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ ۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱،

028-14.jpg

یک نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان این‌که «مواضع آقای حداد درباره سوال از رییس‌جمهور با بیانیه فراکسیون اصول‌گرایان جور درنمی‌آید» گفت:در بیانیه می‌گویند ما تابع قانون هستیم و در مصاحبه می‌گویند تلاش می‌کنیم سوال را متوقف کنیم.

به گزارش تفسیری گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) علی مطهری در واکنش به اظهارات اخیر حداد عادل اظهار نمود: آقای حداد عادل با اشاره به طرح سوال از رییس‌جمهور گفته‌اند نمی‌خواهم در بازار مسگرها ما هم ضربه‌ای وارد کنیم و سروصدا درست کنیم در حالی که بازار مسگرها را خود آقای حداد راه انداخته است.

وی ادامه داد: ایشان سوال مجلس هشتم را ناموفق خوانده است، در حالی که آن سوال برکات بسیاری داشت و مسائل بسیاری برای مردم روشن شد. این که آقای رییس‌جمهور بعضی حدود را رعایت نکرد به معنی ناموفق بودن آن سوال نمی باشد. به علاوه آیین‌نامه، اصلاح‌شده و این بار سوال مؤثرتر خواهد بود.

وی افزود: تعجب من از این است که چرا امثال آقای حداد این مقدار نسبت به انجام وظایف نمایندگی و حل مشکل اقتصادی مردم و دفاع از حقوق ملت بی‌تفاوت‌اند و چرا می‌خواهند برداشت خود از سخن رهبری را بر مجلس تحمیل نمایند.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم مدعی شد: شاید این‌ها تعهدی به دولت داده‌اند برای منتفی نمودن سؤال، و شاید این مواضع بی‌ارتباط با انتخابات آینده ریاست‌جمهوری نباشد.

با توجه به دیدگاه اخیر رهبری که هر گامی که به اختلافات دامن بزند را خیانت دانستند، آیا این‌که سوال از رییس‌جمهور را «برخلاف منویات رهبری» دانسته‌اند، می‌پذیرید؟ نسبت دادن تصمیمات مهم مجلس به رهبری، خواست مخالفان نظام است. آن‌ها همواره می‌گویند مجلس در جمهوری اسلامی یک دکور و ظاهرسازی است و از بالا اداره می‌شود و قادر به اتخاذ تصمیمات اساسی نمی باشد. آقای حداد و دوستان‌شان در مجلس ناخودآگاه همین حرف را تبلیغ می‌کنند، در حالی که ما می‌گوییم مجلس مستقل است و بر اساس وظایف و اختیارات خود تصمیم می‌گیرد و اگر در یک مورد حیاتی برای نظام، رهبری حکم حکومتی صادر نمایند به آن عمل می‌کند؛ لذا ما به یک مجلس واقعی که مظهر دموکراسی است اعتقاد داریم نه موجودی بی‌خاصیت برای خالی نبودن عریضه.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعلام وصول نامتعارف در مجلس و از حد نصاب افتادن احتمالی سوال پیش از اعلام وصول را قبول ندارید و آیا در اعلام وصول سؤال از سوی هیات رییسه تخلفی صورت گرفته است؟ گفت: اگر ایرادی به هیات رییسه باشد این است که پس از یک هفته مهلت قانونی مقرر در آیین‌نامه، پس گرفتن امضا را قبول نمود و به جای آن‌که سؤال را با ۸۵ امضا به رییس‌جمهور ابلاغ کند با ۷۷ امضاء ابلاغ نمود و الا در حد نصاب امضاها تردیدی نمی باشد. ضمنا هیات رییسه وظیفه‌ای در اعلام اسامی امضاکنندگان و پس‌گیرندگان امضا پیش از ابلاغ سوال به رییس‌جمهور ندارد.

آیا در شرایط خاص کشور سوال از رییس‌جمهور را تنش‌زا نمی‌دانید؟ خیر، رهبر انقلاب تأکید دارند که نمایندگان مجلس وظایف خود را به طور منطقی و اخلاقی و بدون جنجال انجام دهند. اکنون این آقای حداد و دوستان‌شان در فراکسیون اقلیت مجلس می باشند که در حال ایجاد تنش می باشند. اگر این اشخاص که خود را ولایتمداران واقعی معرفی می‌کنند به این رفتار خود ادامه دهند، من درباره سابقه بعضی از آن‌ها در رژیم شاه صحبت خواهم نمود.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ