واکنش وزارت خارجه آذربایجان به نشست ضدایرانی در باکو

۱۴فروردین۱۳،

سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان در واکنش به مطالب ضدایرانی مطرح شده در نشست گروهک‌های تجزیه‌طلب در باکو ، گفت: دیدگاه‌های مطرح شده در این نشست مواضع رسمی جمهوری آذربایجان نیست.

المان عبدالله‌یف افزود: تغییری در مواضع جمهوری آذربایجان در قبال ایران ایجاد نشده است؛ موضع ما همیشه یکسان بوده است و باکو به مناسبات صمیمانه همسایگی اولویت می‌دهد.

وی با تاکید بر این‌که «باکو در امور داخلی ایران دخالت نمی‌کند» افزود: ما به تمامیت ارضی ایران با احترام برخورد می‌کنیم، مناسبات جمهوری آذربایجان با ایران بر پایه همکاری است و معتقدیم این روابط پس از این نیز توسعه خواهد یافت.

وی در پاسخ به سوالی دربارهٔ شرکت بعضی نمایندگان مجلس و اشخاصی نظیر رامیز محمداف جانشین مدیر انستیتوی جغرافی آکادمی علوم آذربایجان در این نشست و مغایرت برگزاری این نشست با معاهدات فیمابین دو کشور گفت: نمایندگان مجلس یا استادان دانشگاه، مقام دولتی محسوب نمی‌شوند.

گروهک قومگرا و تجزیه‌طلب به اصطلاح جبهه آزادی ملی آذربایجان جنوبی، اخیرا با برگزاری نشستی در باکو ضمن طرح ادعاهای تجزیه‌طلبانه علیه کشورمان، نشریاتی توهین آمیز را توزیع کردند.

۲۹۲۱۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ