واگذاری قطعه ۲ و ۳ آزادراه تهران-شمال به قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) قطعی شد

۲۸اردیبهشت،

ایران > دولت– ممتازنیوز:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واگذاری قطعی قطعات ۲ و ۳ آزادراه‌‌ تهران-شمال به قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) از افزایش هزینه‌های اجرا در این دو قطعه خبر داد و گفت: این مسیر تا ۳ سال آینده ساخته شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

فارس نوشت: علی نیکزاد در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس دربارهٔ سرنوشت واگذاری قطعات دو و سه آزادراه تهران ـ شمال به قرارگاه خاتم‌الانبیاء و تکمیل این دو قطعه کوهستانی آزادراه، اظهار داشت: قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران-شمال به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار شد.

وی با بیان اینکه طبق توافق با قرارگاه قطعات دو و سه این مسیر آزاد‌راهی سه ساله ساخته خواهد شد، دربارهٔ هزینه اجرای پروژه توضیح داد: هر سازنده‌ای که وارد این پروژه می‌شد، به سبب آنکه جابه‌جایی در مؤلفه‌های اقتصادی ‌نظیر نوسانات نرخ ارز رخ داده است، قیمت‌ها متفاوت خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: معاونت نظارت راهبردی نیز، مابه‌التفاوت هزینه اجرا در این دو قطعه را پرداخت می‌کند و قطعاً هزینه اجرا ۳ هزار میلیارد تومان نخواهد بود.

نیکزاد تصریح کرد: هم اکنون در قطعات یک و چهار، هزینه اجرایی که از قبل در قراردادها منعقد شده بود، به سبب نوسانات ارزی و تغییر مؤلفه‌های اقتصادی، با قیمت موجود بسیار تفاوت دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: چندین بار برای قطعه یک آزادراه مجوز شورای اقتصاد را اخذ کردیم اما مهم این است که این پروژه به سرانجام برسد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قطعه چهار آزادراه به اتمام رسیده و قطعه یک پروژه نیز در حال اجرا است و به دنبال آن هستیم که مجوزها را اخذ ‌و فاینانس را جذب کرده و ساخت قطعات دو و سه را با قرارگاه خاتم‌الانبیاء نهایی کنیم.

به گزارش فارس پیش از این، احمد صادقی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل نیز در گفت‌وگو با فارس خبر از باز‌پس‌گیری قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران-شمال از بنیاد و واگذاری آن به قرارگاه‌خاتم‌الأنبیاء داده بود.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ