واگذاری ۴۷۰۰ خودرو وارداتی به معلولان واجد شرایط

واگذاری ۴۷۰۰ خودرو وارداتی به معلولان واجد شرایط

عصر خودرو : معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از واگذاری خودروی وارداتی به یک ششم معلولان متقاضی خبر داد و گفت: ۳۲ هزار هزار معلول برای دریافت خودرو ثبت نام کرده اند.

به نقل از مهر یحیی سخنگویی با بیان این مطلب افزود: براساس برنامه ریزیهای به عمل آمده برای دریافت تعداد دقیق معلولان متقاضی دریافت خودروی وارداتی چندی قبل در سازمان بهزیستی سایتی ایجاد و در نهایت مشخص شد که ۳۲ هزار معلول قصد استفاده از این نوع خودرو را دارند.
وی با اشاره به اینکه سهمیه ارائه خودروی وارداتی به معلولان ۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه است، تاکید کرد: پس از بررسی پرونده متقاضیان، افراد واجد شرایط براساس سهمیه موجود برای دریافت خودرو معرفی می شوند.
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: معلولان واجد شرایط دریافت خودروی وارداتی از ۳۰ میلیون تومان تخفیف گمرکی بهره مند می شود.
سخنگویی با اشاره به اینکه معلولان می‌توانند با خرید از نمایندگی شرکت‌های خودروسازی در خارج از ایران تقاضای نصب تجهیزات مورد نیاز را داشته باشند، گفت: هر فرد معلول که نامش در میان فهرست نهایی باشد پس از انتخاب خودروی مورد نظر به شرکت سازنده درخواست تجهیز خودرو را براساس شرایط جسمی خود می دهد.
به گفته وی، پس از تجهیز خودرو به ایران فرستاده می شود و اینگونه دیگر معلولان ناچار نیستند پس از خرید درگیر مناسب‌سازی‌ خودروی خود باشند.

شنبه ۲۵ شهریور   ۹:۱۶


منبع:عصرخودرو

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. حسین گفت:

    کد ده رقمی ۱۷۲۰۱۱۲۱۲۹ از چه طریقی می توان فهمید که نامت جزو این معافیت هست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ