ورود پورشه با ارز دولتی

۱۸م دیماه ،

واردکننده ها کیستند؟

ورود پورشه با ارز دولتی

عصر خودرو – طبق آمار انتشار یافته کمرگ در آذر ماه، تعداد ۳۱ خودرو پورشه با ارز مرجع از گمرکات رسمی به کشور وارد شده است.

به گزارش عصر خودرو به نقل از مشرق ، ظاهرا تراژدی واردات خودروهای لوکس با ارز دولتی قصد تمام شدن ندارد و در آذر ماه نیز شاهد واردات خودروهای لوکس پورشه و مازراتی از گمرکات کشور بودیم.
 تنها در یک مورد از بررسی جداول انتشار یافته در گمرک بیش از ۷۰ خودرو پورشه به کشور وارد شده است که از این تعداد ۳۱ دستگاه با نرخ ارز مرجع بوده است.
حال مسئولان اقتصادی کشور در وزارت صنایع و اقتصاد باید پاسخگو باشند که این خودروها توسط چه کسانی و با چه مجوزی با نرخ ارز مرجع به کشور وارد شده اند.
شما خواننده گرامی نیز اگر مایل به بدست آوردن نرخ ارز وارداتی این خودروها باشید مقدار ارزش ریالی را بر ارزش دلاری هر کدام از خودروها تقسیم کرده تا میزان ارز تخصیص یافته به این خودروها را بدست آورید.
امیدواریم طبق قوانین تازه مصوب شده در دولت و با توجه به وضعیت نامناسب خودورسازان داخلی دیگر شاهد خرج کردن ارز مرجع برای این نوع خودروها نباشیم.
همچنان اسامی شرکت های واردکننده این نوع خودروها توسط مسئولان اعلام نگردیده است و اگر این اقدام به صورت رسمی منتشر نشود، اسامی شرکتها و اشخاصی که انحصارا این خودروها را وارد می کنند و سودهای یک شبه دهها میلیاردی نصیب آنها شده است منتشر خواهدشد.

دوشنبه ۱۸ دى   ۱۴:۳۷

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ