ورود ۱۰۰برنامه درسی جدید به دانشگاهها/ سرفصلهای پیشین منسوخ شد

رئیس شورای برنامه ریزی آموزش عالی اعلام کرد؛

ورود ۱۰۰برنامه درسی جدید به دانشگاهها/ سرفصلهای پیشین منسوخ شد

به گفته رئیس شورای برنامه ریزی آموزش عالی ۱۰۰ برنامه درسی بازنگری شده از ابتدای سال تحصیلی جاری به دانشگاهها وارد می شود و سرفصلهای پیشین منسوخ شد.

به گزارش دریچه خبر و به نقل از فارس، سعید قدیمی با اعلام این خبر اضافه کرد: حال باید سازوکار نظارت بر حسن اجرای این برنامه را در دستور کار قرار داد و باید گفت هنوز به طور قطعی وارد این مرحله نشدیم زیرا نیاز به هدفگذاری داریم و نمی توان همه کارهای خوب را با هم انجام داد و قانون هم در این زمینه می گوید که باید گام به گام پیش رفت.

بازنگری ۲۰۰۰۰ سرفصل پیش از سال ۹۳

این مقام مسئول در وزارت علوم، اظهار داشت: ما در حوزه خود تمایل داریم این هدفگذاری صورت گیرد اما باید منابع و امکانات فراهم باشد که به اندازه مورد انتظار این منابع در اختیارمان قرار نگرفته در حالیکه زودتر از سال ۹۳ می توانیم ۲۰ هزار سرفصل وعده داده شده را بازنگری کنیم.

به گفته قدیمی، ظرفیت اعضای هیأت علمی در دانشگاهها به خوبی می تواند تا پیش از اتمام برنامه پنجم به بازنگری این سرفصلها کمک کند.

حمایتهای ناکافی دولت و مجلس از تکلیف وزارت علوم

مدیر کل پشتیبانی آموزش عالی در وزارت علوم با اعلام اینکه کمکهای مجلس شورای اسلامی و دولت در تامین منابع می تواند راهگشا و تامین کننده باشد، گفت: تا الان این حمایت در حد تکلیفی که به ما داده شده صورت نگرفته است، مجلس شورای اسلامی هنوز حمایت آنچنانی در خصوص تحول بنیادی نداشته و دولت هم حمایت مالی متناسب با تکلیفی که به وزارت علوم واگذار شده انجام نداده است.

بازنگری سرفصلها با همت برخی دانشگاهها

وی تاکید کرد که بازنگری این ۱۵۰۰ برنامه درسی که به تصویب رسیده و ابلاغ شده جز با حمایت برخی از روسای دانشگاهها و اعضای هیأت علمی واقعاً امکانپذیر نبود وگرنه حمایت مالی به هیچ عنوان کافی صورت نگرفت.

قدیمی با بیان اینکه عدم حمایت کافی باعث عقب ماندن از برنامه پیش بینی شده برای بازنگری برنامه های درسی شد، ادامه داد: وعده داده بودیم سالانه ۴ هزار برنامه درسی را بازنگری کنیم و سال گذشته تنها یک سوم این بازنگری تحقق پیدا کرد که بدان معناست که از باقی بازنگری برنامه های درسی حمایت مالی صورت نگرفته و کار را برای امسال سخت تر کرد.


DaricheKhabar.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ