ورود ۱۲۳ اتوبوس دوکابین تازه

۹ م دیماه ،

تا پایان سال

ورود ۱۲۳ اتوبوس دوکابین تازه

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه سری تازه اتوبوس‌های دوکابین تا پایان سال وارد خطوط خواهند شد، گفت: ۱۲۳ دستگاه اتوبوس دوکابین تازه در حال حمل به سمت کشورمان می باشند کە با ورود این اتوبوس‌ها، ظرفیت جابه جایی شبکه خطوط BRT حدود ۲۰۰ هزار نفر در روز افزایش می‌یابد.

به گزارش «ممتاز»،  پیمان سنندجی اظهار کرد: در راستای توسعه خطوط اتوبوس‌های تندرو و همچنین افزایش ظرفیت جابه جایی مسافر در خطوط موجود، قرارداد ورود هزار دستگاه اتوبوس دوکابین تازه منعقد شد کە بخشی از این اتوبوس‌ها یعنی ۱۲۳ دستگاه در حال بارگیری و حمل به سمت کشورمان می باشند.
وی با ابراز امیدواری از اینکه سری تازه اتوبوس‌های دوکابین تا پایان سال در خطوط تندرو مشغول به کار و خدمات‌رسانی شوند گفت: هر اتوبوس دوکابین به طور متوسط روزانه ۱۵۰۰ مسافر را جابه جا خواهد کرد کە بر این اساس با ورود ۱۲۳ دستگاه اتوبوس دوکابین تازه، ظرفیت جابه‌جایی شبکه خطوط BRT حدود ۱۸۴ هزار و ۵۰۰ نفر در روز افزایش می‌یابد.
سنندجی تصریح کرد: در حال حاضر روزانه ۲ میلیون جابه جایی با خطوط اتوبوس‌های تندرو صورت می‌گیرد کە با احداث دو خط تازه در این سامانه و افزایش تعداد اتوبوس‌های فعال، میزان جابه‌جایی‌های شبکه اتوبوس‌های BRT افزایش قابل توجهی خواهد یافت.
وی ادامه داد: سری تازه اتوبوس های تندرو حدود ۱ ماه دیگر به کشور می رسند کە تعدادی از این اتوبوس ها در خطوط موجود از جمله خطوط ۱ و ۵ به کارگیری می شوند و تعدادی نیز در خطوط تازه مشغول به خدمات رسانی خواهند شد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی خط تازه BRT حدفاصل پایانه خاوران تا پایان جنوب به زودی آغاز می گردد تا پس از ورود اتوبوس های تازه، این خط نیز خدمات رسانی خود به شهروندان را آغاز کند.
وی افزود: همچنین احداث خط تازهی از اتوبوس های تندرو در مسیر بزرگراه صدر در دستور کار قرار دارد کە پس از تکمیل پروژه تونل نیایش و بزرگراه طبقاتی صدر، این خط نیز احداث خواهد شد.

شنبه ۹ دى   ۱۴:۴۷

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ