وزیر ارتباطات: رفع فیلتر جی‌میل منوط به دریافت حکم قضایی است

مهر- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رفع مسدودیت پست الکترونیک جی میل در ایران را منوط به دریافت حکم قضایی از سوی کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ عنوان کرد و گفت: وزارت ارتباطات براساس دستور این کارگروه رفتار می کند.

نزدیک به یک هقته است که دسترسی حدود ۳۴ میلیون کاربر ایرانی اینترنت به پست الکترونیک جی میل مسدود شده است و با وجودی که مسئولان ابتدا دلایل این قطعی را به دلیل محکوم کردن سوء استفاده از فضای مجازی برای توهین به مقدسات و نیز به دنبال تقاضای مردم عنوان کردند اما یک عضو کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ وجود اشکال فنی را دلیل این عدم دسترسی عنوان کرد و گفت: جی میل ناخواسته قطع شده است و ما هیچ وقت نخواسته و نمی خواهیم که جی میل و سرویس های گوگل را فیلتر کنیم.

در همین رابطه، رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره دلایل مسدود کردن سرویس جی میل و زمان رفع این مسدودیت اظهار داشت: اینکه جی میل چرا و به چه دلیل در ایران مسدود شده است را باید از کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ سوال کنید.

وی ادامه داد: فیلتر شدن جی میل با حکم قضایی کارگروه تعیین مصادیق صورت گرفته است و هرگاه همین مرجع این حکم را تغییر دهد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز براساس حکم جدید رفتار خواهد کرد.

تقی پور خاطرنشان کرد: نتایج تصمیم برای رفع محدودیت جی میل در ایران را کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ اعلام خواهد کرد.

IT Iran

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ