وزیر اطلاعات:غربی ها بدنبال به دام انداختن روسیه و چین هستند

خبرگزای آریا- وزیر اطلاعات گفت: امروز حقوق بشر به دستاویز قدرت‌ها در جنگ روانی رسانه‌ها تبدیل شده است.
به گزارش خبرگزاری آریا، حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی در چهارمین نشست تخصصی حقوق بشر با عنوان حقوق بشر و امنیت ملی افزود:  حقوق بشر جزو مباحث سهل ممتنعی است که دنیای علوم انسانی را در برگرفته و دامنه وسیعی از علوم مختلف را با خود همراه دارد.
وی گفت: حقوق بشر از سویی به فلسفه نزدیک است و از طرف دیگر با اخلاق، حقوق،جرم‌شناسی، حقوق جزا، اقتصاد، فرهنگ،علوم انسانی، ارتباطات و حتی محیط زیست، ارتباطات تنگاتنگ دارد.
مصلحی افزود: امروز حقوق بشر با این کیفیت به عرصه روابط بین‌الملل وارد و به یکی از دستاویز صاحبان قدرت و ثروت برای پیشبرد اهدافشان تبدیل شده است.
وی گفت: حقوق بشر به معنی حقوق انسان و کرامت ذاتی او دارای ادبیات گسترده‌ ای از منابع غنی انسانی ماست و شواهد قابل توجهی در باره این ادعا وجود دارد از جمله این که در جای جای نهج‌البلاغه دستورات حقوق بشری امیرالمومنین (ع) به فراوانی مشاهده می‌شود مثلا آن حضرت در نامه سراسر حقوق بشری به مالک اشتر توصیه‌های گران‌سنگی در این باب دارند.
وزیر اطلاعات افزود: بحث در خصوص نگاه کرامت‌مدارانه اسلام به انسان سال ها مورد توجه و تفکر بوده است.
وی تاکید کرد: باید فضای حوزه‌ها و دانشگاه‌های ما متناسب با انقلاب و نظام در این مسیر قرار گیرند تا بتوانندعرصه را در اختیار داشته باشند.
مصلحی در ادامه گفت: در نظم موجود جهانی ، حقوق بشر نقش تاثیر گذاری در شکل‌گیری افکار عمومی و مصونیت بخشی به قدرت های بزرگ داشته است.
وی افزود: امروز دیگر جدل بر سر حقوق بشر نیست بلکه حقوق بشر باعث می‌شود کشورهایی مانند روسیه و چین در موضوع لیبی در دام غرب قرار گیرند.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: در موضوع سوریه هم باز غربی‌ها به دنبال این هستند که روسیه و چین را با همان حربه حقوق بشر به دام بیندازند.
مصلحی گفت: حقوق بشر امروز مصونیت بخشی و تنویر افکار عمومی را برای صحنه‌های بین‌المللی همچون حوزه‌های منطقه ‌ای برعهده دارد.
وی افزود: غرب با در دست داشتن فضای حاکم بر گفتمان ملت ها
و به کارگیری رسانه‌ها توانسته است فعال‌ترین بازیگر عرصه بین‌الملل حقوق بشر باشد.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ