وعده شورایعالی فضای مجازی به کاربران اینترنت

دبیر شورایعالی فضای مجازی با بیان اینکه برنامه های این شورا برای کاربران به صورت ملموس مطرح خواهد شد،گفت: با ورود شورایعالی فضای مجازی کیفیت خدمات و سرویسهای ارتباطی افزایش می یابد و تحقق این وعده را به کاربران قول می دهیم.
 
مهدی اخوان بهابادی در گفتگو با مهر در مورد سیاستگذاری این شورا در زمینه “اینترنت پاک” اظهار داشت: اینترنت پاک و یا شبکه ملی اینترنت واژگان هستند و این شورا در مورد واژگان سیاست خاصی را مدنظر قرار نمی دهد.
 
وی با بیان اینکه برنامه های شورایعالی فضای مجازی باید برای کاربران به صورت ملموس مطرح شود، تصریح کرد: با ورود شورایعالی فضای مجازی کیفیت خدمات و سرویسهای ارتباطی در داخل کشور افزایش پیدا خواهد کرد و تحقق این وعده را به کاربران قول می دهیم.
 
اخوان بهابادی در پاسخ به این سوال که با این وجود طرح “اینترنت پاک” اجرایی نخواهد شد؟ به مهر گفت: به صورت اتوماتیک زمانی که کیفیت خدمات بالاتر می رود، قسمتهای نامطلوب سرویسها به مراتب ضعیف تر و کوچک تر خواهند شد. به بیان دیگر زمانی که کار ایجابی و با کیفیت قوی انجام شود دیگر نیاز به انجام کار سلبی شدید نخواهد بود.
 
دبیر شورایعالی فضای مجازی گفت: در زمینه اینترنت نیز امیدواریم با افزایش اقدامات ایجابی قوی نیازی به اقدامات سلبی نداشته باشیم.
 
به گزارش خبرنگار مهر، ایده ارائه “اینترنت پاک” و تفکیک اینترنت پاک از ناپاک برای نخستین بار در دی ماه سال ۸۹ از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدفی چون توسعه اهداف انسانی اینترنت مطرح شد.
 
رضا تقی پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معتقد است که اینترنت بر مبنای تئوریهای اومانیستی و لیبرالیستی پایه گذاری شده و بحث اطلاع رسانی در آن با کسب و کارهای کثیف مخلوط شده که طبقات کم تجربه مانند کودکان و نوجوانان و بعضا جوانان را در دام خود کشیده است.
 
وی پیش از این گفته بود: اینترنت در کنار مزایای علمی و پژوهشی خود از نظر اتلاف وقت و تحمیل بار اجتماعی و مشغولیتهای ذهنی ضرر و زیانهایی برای اقشار مختلف جامعه به همراه داشته بنابراین پیاده سازی اینترنت پاک می تواند شبکه ای عاری از این آسیبها را برای مردم دنیا به همراه داشته باشد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حتی در آخرین اظهارات خود اعلام کرد که پیاده سازی اینترنت پاک از ایران شروع می شود اما موفقیت آن در گرو این است که دیگران هم به این طرح بپیوندند تا این ایده بتواند یک جریان کامل منطقه ای و بین المللی را شکل دهد. براین اساس برای اجرای اینترنت پاک مجامع بین المللی را با خود همراه می کنیم.
 
به گزارش مهر، با تشکیل شورایعالی فضای مجازی براساس حکم رهبری و ورود این شورا به عرصه سیاستگذاری فضای مجازی کشور اجرای طرح های ملی که پیش از این از سوی مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان متولی این بخش اعلام شده بود ابعاد جدیدی به خود گرفته است.


Tabnak.IR | تابناک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *