ویتامین C کیوی، بر جذب آهن موجود در داروهای گیاهی تاثیر بیشتری دارد

۱۹م آذر ،

ویتامین C سبب جذب بیشتر آهن در بدن می‌شود و ویتامین C موجود در کیوی، بر جذب آهن موجود در داروهای گیاهی تاثیر بیشتری دارد.

به گزارش گروه علمی، پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا، دکتر دردانه حسین، متخصص تغذیه گفت: کیوی دارای مقدار زیادی ویتامین C است. در هر ۱۰۰ گرم از کیوی ۹۰ میلی‌گرم ویتامین C وجود دارد که بسیار مطلوب است. در شرایط معمول مقدار ویتامین C مورد نیاز یک زن در روز ۷۵ میلی‌گرم و برای مرد ۹۰ میلی‌گرم است که این میزان نیاز را کیوی می‌تواند به راحتی رفع کند.

دکتر دردانه حسین در ادامه افزود: ویتامین‌های گروهB  نیز در کیوی موجود است که فولات یکی از این ویتامین‌ها است. پتاسیم نیز که یکی از عناصر الکترولیت‌های ضروری بدن است نیز در کیوی وجود دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ‌ویتامین E نیز در این میوه زیاد است. ویتامین‌ E و C هر دو آنتی‌اکسیدان‌های قوی می باشند که برای پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های مفید می باشند.

وی ادامه داد: کیوی همچنین کراتین دارد که پیش‌ساز ویتامین A است. مقداری هم فیبر دارد که البته بیشتر فیبر آن داخل پوست این میوه قرار دارد.

دکتر حسین تصریح کرد: بهتر است پوست میوه  به دلیل استفاده از حشره‌کش‌ها در مزارع کشاورزی، مصرف نشود چرا که ممکن است سمی در پوست میوه باقی مانده باشد. به هر حال برای استفاده از پوست میوه، باید آن را خوب شستشو کرد./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ