پایلوت روش تازه ترک شیشه با استفاده از شربت تریاک در کشور

دی ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : رئیس جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ از روشی تازه برای ترک شیشه خبر داد و گفت: در این روش که قرار است در کشور پایلوت شود، فرد شیشه‌ای با استفاده از تریاک و شربت تریاک برای ترک آماده می‌شود.

حسین دژاکام در گفت‌وگو با فارس، در مورد درمان شیشه گفت: برای درمان معتادان به شیشه ۲ راه وجود دارد یکی آنچه در مراجع علمی دنیا انجام می‌شود که با اقدامات روان درمانی و به روش ماتریکس است.

وی ادامه داد: روش دیگر در جمعیت احیای انسانی کنگره انجام می‌شود که ترک معتادان به شیشه با استفاده از تریاک و شربت تریاک است.

دژاکام گفت: ۱۰ سال است که بر روی ماده مخدر شیشه کار می‌کنیم و حدود ۶ سال است که درمان این بیماران را با تریاک آغاز کرده‌ایم.

رئیس جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ افزود: مقدار کمی از تریاک یا شربت تریاک با دوز ۰٫۳ سی‌سی به بیمار شیشه‌ای داده می‌شود و ترک آن آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از هزار نفر از بیماران با این روش درمان شده‌اند گفت: این روش ترک اعتیاد قرار است مورد توجه مراکز علمی کشور قرار گیرد و به صورت پایلوت این روش را در مراکز دیگر پیاده کنیم و سپس آن را منتشر کنیم.

دژاکام با بیان اینکه مقدمات این کار با سازمان‌های مرتبط آغاز شده است گفت: در روش ترک اعتیاد شیشه با استفاده از تریاک، بازگشت معتادان بسیار کم و ماندگاری مناسبی گزارش شده است و بعضی از محققان به این نتیجه رسیدند که بین ۶ روش درمانی ترک اعتیاد این روش مثبت گزارش شده است.

رئیس جمعیت کنگره ۶۰ گفت: خارج از روش ترک شیشه با استفاده از تریاک و شربت تریاک، میزان بازگشت به مصرف مواد مخدر بیش از ۹۰ درصد است و روش‌های روان‌درمانی به تنهایی جوابگو نیست و فقط چند روزی حال بیمار را خوب می‌کند و پس از ۳ ماه فرد معتاد مجدد مصرف را آغاز می‌کند.

وی از کمبود شربت تریاک انتقاد کرد و گفت: این کمبودها درمان را با مشکل مواجه کرده در حالی که نجات یک بیمار نجات یک جامعه است.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ