پذیرش دانشجو در دانشکده علوم میان رشته‌ای دانشگاه علوم پزشکی تهران

۲۷خردادماه،

سرپرست دانشکده علوم میان رشته‌ای دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب که حل مسائل پیچیده پزشکی با رهیافت علوم میان رشته‌ای از مهمترین اهداف این دانشکده است، گفت: بعد از اتمام فاز مطالعاتی، استقرار فیزیکی، تشکیلات پرسنل و استاد در این دانشکده، از مهر سال آینده در مقطع تحصیلات تکمیلی پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

دکتر مهدی رضایت در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا – منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه مجوز تاسیس دانشکده علوم میان رشته‌ای دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۹۱ از شورای گسترش وزارت بهداشت گرفته شده است، افزود: هدف از راه اندازی این دانشکده حل مسائل پیچیده در حوزه پزشکی است، چرا که در بسیاری از مواقع نمی توان تک بعدی به مسائل نگاه کرد.

وی ادامه داد: آماده کردن دانشجویان برای تلفیق علوم انسانی با حرفه پزشکی و آماده ساختن دانشجویان به منظور ایفای موثر نقش مروج علوم انسانی در حرفه پزشکی از اهداف تاسیس دانشکده علوم میان رشته‌ای است.

سرپرست دانشکده علوم میان رشته‌ای دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب که در حال حاضر این دانشکده در کشورهای توسعه یافته و در موسسه سلامت آمریکا تاسیس شده است، اظهارکرد: وزارت بهداشت و دانشگاه حمایت‌های خوبی در تأسیس دانشکده می باشند.

رضایت به ضرورت‌های پژوهشی تاسیس این دانشکده هم اشاره و بیان کرد: پیچیدگی مسائل و پدیده‌ها مستلزم مطالعه و پژوهش میان رشته‌ای است. در نتیجه، ماهیت نظام‌های اجتماعی، فرهنگی و طبیعی پیچیده سببی منطقی برای مطالعه و پژوهش‌های میان رشته‌ای را فراهم می کند که چشم اندازها، روش‌ها و رهیافت‌های متفاوت را به هم پیوند می‌دهد.

وی یادآورشد: دانشکده علوم میان رشته‌ای علاوه بر حوزه‌های پزشکی با وزارت علوم با پژوهشکده علوم اجتماعی نیز تعامل خواهد داشت.

سرپرست دانشکده علوم میان رشته‌ای دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب که دانشکده علوم میان رشته‌ای براساس اهداف و وظایف تعریف شده، درحال طراحی و ایجاد دوره‌های میان رشته‌ای در عرصه‌های علوم اجتماعی، مدیریت و اقتصاد، علوم شناختی، حوزه دین و فرهنگ و سایر موارد مرتبط در علوم پزشکی است، گفت: یک فراخوان عمومی از متخصصان و صاحب نظران داده شده است و اشخاص می توانند پیشنهاد مکتوب، توانمندی و تخصص قابل عرضه خود را جهت بررسی و بهره برداری به آدرس پست الکترونیکی intsci@tums.ac.ir دانشکده ارسال نمایند.

رضایت افزود: صاحبنظران می توانند پیشنهادات خود را حداکثر تا ۲۰ تیرماه سال جاری به آدرس ارسال نمایند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از اتمام فاز مطالعاتی، استقرار فیزیکی و تشکیلات پرسنل و استاد در سال آینده در مقطع تحصیلات تکمیلی پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ