پرداخت حدود ۱۲ هزار وام از صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان

3-25.jpg

مدیرعامل صندوق قرض‌‌الحسنه دانشجویان جهاددانشگاهی گفت: صندوق قرض‌‎الحسنه دانشجویان بر اساس یک دیدگاه اقتصادی و ایمانی عمیق شکل گرفته است که به مثابه یک سنت الهی باید مورد توجه قرار گیرد.

غلامعلی نیستانی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با اشاره به فلسفه راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد فعال در عرصه دانشگاه از ابتدای فعالیت خود بر اساس نیازها و تقاضاهای جامعه دانشگاهی آغاز به کار کرده است که صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان نیز بر مبنای نیاز دانشجویان شکل گرفته و مباحث اقتصادی و ارزش‌های دینی در آن لحاظ شده است.

وی تصریح کرد: صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان زنجان سیزدهمین شعبه استانی است که بر اساس اهداف و برنامه‎های توسعه‌محوری این نهاد انقلابی راه‌اندازی شده است.

نیستانی با بیان اینکه تاکنون صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان نزدیک به ۱۲ هزار وام پرداخت کرده است، گفت: شروع وام‎های قرض‌الحسنه از سال ۸۷ با مساعدت جهادگران، اساتید دانشگاهی، اعضای صندوق آغاز شده که در عمل، موفقیت‌های چشم‌گیری را رقم زده است.

وی، اعتبار اولیه تخصیص‌یافته به صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان جهاددانشگاهی زنجان را ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این ظرفیت و بستر بر اساس تقاضا و نیاز متقاضیان افزایش یافته و به مرور، ارقام افزون‌تری در اختیار این صندوق قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد خودباوری در میان جامعه دانشگاهی و ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه، از دیگر اهداف راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان است که امید می‌رود با تلاش مسئولان، حرکتی جریان‌ساز در جامعه شکل گیرد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *