پرواز اولین هواپیمای برقی جهان+عکس

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 پرواز اولین هواپیمای برقی جهان+عکس

پرواز اولین هواپیمای برقی جهان+عکس

پرشین خودرو: شرکت ایرباس نخستین نمونه از نسل هواپیماهای برقی را به پرواز درآورد؛ این هواپیماها می‌توانند هزینه‌ مسافرت‌های هوایی را تا یک سوم کاهش دهند.

به گزارش ممتازنیوز، E-Fan نخستین هواپیمای تمام برقی جهان است که ماه گذشته میلادی نخستین پرواز آزمایشی خود را در مدت زمان کمتر از ۱۰ دقیقه با موفقیت پشت سرگذاشت.
دور دوم پرواز آزمایشی این هواپیما در فرودگاه بوردو در جنوب‌غربی فرانسه با موفقیت انجام شد که یک گام مهم بسوی مسافرت‌های هوایی ارزان‌تر، سبزتر و با آلودگی صوتی بسیار پایین محسوب می‌شود.
اندازه هواپیمای آموزشی دو سرنشین E-Fan از دماغه تا دم ۵٫۷۹ متر است که از دو باتری پلیمر لیتیوم- یون ۱۲۰ برای تأمین نیرو استفاده کرده و از توانایی پرواز به مدت یک ساعت پس از هربار شارژ برخوردار است.
پرواز تجاری به مدت یک ساعت با هواپیمای برقی E-Fan تنها ۱۶ دلار هزینه دارد، درحالیکه هزینه پرواز با یک هواپیمای آموزشی با سوخت بنزین ۵۵ دلار است.
به گفته «ژان بوتی» مدیر فنی گروه ایرباس، این هواپیمای برقی علاوه بر کاهش هزینه‌ مسافرت‌های هوایی، میزان انتشار آلاینده‌های موتور هواپیما و آلودگی صوتی را به اندازه قابل توجهی کاهش می‌دهد، بطوریکه صدای تولید شده توسط هواپیما کمی بیشتر از یک سشوار است.
به گزارش ایسنا، مدل E-Fan 2.0 یک هواپیمای آموزشی کاملا برقی محسوب می‌شود، درحالیکه هواپیمای E-Fan 4.0 مجهز به یک سیستم هیبریدی است که علاوه بر کاربردهای آموزشی، در پروازهای عمومی نیز قابل استفاده است.
شرکت ایرباس بدنبال طراحی و تولید مدل‌های مختلف این هواپیمای برقی است، به همین منظور قصد دارد کارخانه‌ای را در نزدیکی فرودگاه بوردو احداث کند.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *