پشت پرده دستگیری دیپلمات ایرانی در آلمان

پشت پرده دستگیری دیپلمات ایرانی در آلمان » عنوان یادداشتی است که سایت تابناک منتشر کرده است.
تابناک: پشت پرده دستگیری دیپلمات ایرانی در آلمان » عنوان یادداشتی است که سایت تابناک منتشر کرده است.

در این یادداشت آمده است:

در روزهای اخیر که ایرانیان در تعطیلات آخر هفته بودند، رسانه‌های غربی از دستگیری یکی از دیپلمات‌های ایرانی در آلمان به جرم تلاش برای تجاوز (!) خبر دادند و جنجال رسانه‌ای بی‌‌اندازه‌ای را در این رابطه به راه انداختند.

رسانه‌های آلمانی، از تلاش این دیپلمات ایرانی برای تجاوز به یک دختربچه خبر دادند، بدون این که از جزئیات این اتهام و مدارک و مستندات خود سخن بگویند.

اما یک منبع آگاه گفت: هنگامی که این دیپلمات ایرانی در یکی از خیابان‌های فرانکفورت در حال گذر بوده است، بناگاه زنی سیاهپوست به او نزدیک شده و شروع به داد و فریاد می‌کند و پلیس مخفی آلمان ـ که با لباس شخصی، گویا از قبل و با هماهنگی در آنجا بوده است ـ بلافاصله وارد ماجرا شده و دیپلمات ایرانی را روی زمین خوابانده، سر وی را روی زانو گذاشته و با مشت به سر و صورت او می‌کوبد.

فریاد‌های دیپلمات ایرانی هم به جایی نمی‌رسد و برغم آگاهی پلیس مخفی آلمان از مصونیت دیپلماتیک نامبرده، وی را دستبند زده و بدون هیچ دلیلی و به صرف گفتن این جمله زن سیاهپوست که یکی مثل این دیپلمات زمانی قصد تجاوز به دختر وی را داشته است، وی را بازداشت می‌کند.

اما پشت پرده این ماجرا چیست؟

این‌که در زمان تردد یک دیپلمات خارجی، زنی سیاهپوست به وی نزدیک شده و با داد و فریاد، پلیس مخفی و البته مطلع آلمان را به جان دیپلمات ایرانی بیندازد، خود حکایت از سناریویی ماهرانه دارد.

در ماه‌های اخیر که فشار‌ها بر ایران افزایش یافته است، سازمان منافقین خلق که از عراق هم بیرون رانده شده‌، با استخدام سیاهپوستانی که عموما وضعیت مالی مناسبی ندارند، در قبال پرداخت‌هایی، آنان را به اجلاس خود دعوت کرده و از آنان استفاده سوء می‌کنند که حضور گسترده سیاهپوستان در نشست سران منافقین خلق، خود گویای این واقعیت است.

حضور سیاه‌پوستان در تجمعات سازمان مجاهدین خلق

از سوی دیگر، منافقین با بهره از این سیاهپوستان و البته افرادی با ملیت‌های گوناگون، قصد بدنام کردن دیپلمات‌های ایرانی را بر عهده گرفته‌اند. این سناریو به صورت خارق‌العاده و حیرت‌آوری با پوشش رسانه‌ای از سوی رسانه‌های غربی و در این مورد خاص با پوشش گسترده از سوی رسانه‌های آلمانی روبه‌رو بوده است؛ به گونه‌ای که این ماجرا پیش از آن که از لحاظ حقوقی و سیاسی بررسی شود، سر تیتر رسانه‌های آلمانی قرار گرفته است.

در همین زمینه، خبرگزاری دویچه وله، این خبر را با آب و تاب بیان کرده و تصاویر آرشیوی تجمع مردم آلمان در مقابل کنسول‌گری ایران در فرانکفورت را برای جنجالی‌کردن خبر به آن افزوده است.

در این رابطه وزارت خارجه ایران، به دلیل توهین به دیپلمات ایرانی و قرارگرفتن آلمان در مسیری ضدایرانی، سفیر این کشور در ایران را فراخوانده است، ولی گویا این کار هر چند ضروری و لازم بوده، اما کافی نیست و افکار عمومی و جامعه رسانه‌ای ایران، خواهان معذرت خواهی رسمی دولت آلمان هستند.

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۱۰۹ نفر   |   تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ تیر
برچسب: , آلمان, بازداشت, دستگیری, دیپلمات


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ