پورمختار‌: پرونده سفرپرهزینه رییس‌جمهور به نیویورک نهایی شد

۰۵خردادماه،

رییس کمیسیون اصل نودم مجلس گفت: سفر رییس جمهور به نیویورک که سال قبل انجام شد هزینه بسیاری را به کشور تحمیل کرد.

محمدعلی پورمختار درگفت و گو با خانه ملت، افزود: نادر قاضی پور نسبت به سفر سال قبل رییس جمهور به نیویورک با ۱۲۵ همراه معترض بود از این رو به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کرد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ درمجلس شورای اسلامی افزود: به جز هزینه هواپیما، هزینه هر اتاق که درهتل محل اقامت رییس جمهور در اختیار همراهانش قرار گرفت شبی ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار بود.

وی با بیان اینکه حضور این تعداد همراه درسفر به نیویورک ضروری نبود، افزود: بسیاری از همراهان خانواده و اقوام مسولان دولتی بودند.

پورمختار گفت: شکایت قاضی پور بررسی نهایی شد و گزارش آن آماده قرائت درصحن است و درصورتی که تخلفی تشخیص داده شود به قوه قضاییه ارجاع خواهد شد.

به گفته پورمختار پاسخ دولت به کمیسیون دربارهٔ سبب همراهی ۱۲۵ نفر از اشخاصی که ضرورتی به همراهی آنها نبوده قانع کننده نبود و پاسخ ها کلی بود.

گفتنی است همراهی رییس جمهور توسط هیات ۱۲۵ نفره درآخرین سفر رییس جمهور به نیویورک که سال قبل انجام شد مورد انتقاد نمایندگان مجلس قرار گرفت و نمایندگان در اعتراضات خود مطرح کردند : در شرایطی که محدودیت ارزی داریم و مردم به لحاظ معیشتی در مضیقه به سر می برند، بحث تحریم و تورم و همچنین سیاست های انقباضی دولت در بودجه و کاهش بودجه عمرانی و جاری مطرح است؛ این سوال از رئیس جمهور مطرح است که چرا ۱۲۰ نفر را با خود به نیویورک برده است./


سایت خبری تحلیلی نور نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ