پوسترهای تئاتر درخانه هنرمندان ایران

۰۷اردیبهشت،

انجمن طراحان پوستر تئاتر برگزار می‌کند

انجمن طراحان پوستر تئاتر، هم‌زمان با بزرگ‌داشت ˝روز جهانی تئاتر˝ و نیز ˝روز جهانی گرافیک˝ نمایش‌گاهی از پوسترهای تئاتر را با عنوان ˝تماشا˝ برگزار خواهد کرد.

  به گزارش هنرآنلاین،انجمن طراحان پوستر تئاتر، هم‌زمان با بزرگ‌داشت “روز جهانی تئاتر” و نیز “روز جهانی گرافیک” نمایش‌گاهی از پوسترهای تئاتر را با عنوان “تماشا” برگزار خواهد کرد.

در بخشی از دعوت‌نامه‌ی انجمن آمده است:
” پوسترهای تئاتر پیش‌ازهرچیز رسانه‌هایی کاربردی‌اند که برای برآوردن انتظاراتی معلوم طراحی می‌شوند اما بدون شک فراتر از کارکردهای اولیه، بخشی از تاریخ نمایش، گرافیک و هنر این سرزمین به شمار می‌آیند که ردپای فرهنگ وسیاست،محدودیت‌ها، آزادی‌ها، تعاملات، سلیقه‌ها و شاید توقعات کارفرمایان وقت را در میان‌شان می‌توان جست.

نقش مهم و غیر قابل انکار گرافیک در تعیین و پیش‌برد سطح فرهنگی یک جامعه به قدری مسلم و آشکار است که به توضیح و بازگو – حداقل در این مجال کوتاه – نیازی نخواهد بود. بی تعارف و اغماض و به دور از هر پیش‌داوری آن‌چه از گرافیک تئاتر در قالب پوستر و بروشور می‌بینیم، خود به‌ترین بازگو‌کننده‌ی هویت و جای‌گاه فعلی آن در فرهنگ ایران است. بر این باوریم که آن‌چه – در این وانفسا – بر عهده‌ی ماست، حفظ این هویت و جای‌گاه، جلوگیری از پس‌رفت آن و تا جای ممکن، پیش‌برد جای‌گاهی‌ست که پوستر و بروشور تئاتر – به نظر – شایسته‌ی آن است. “

برگزاری نشست تخصصی با موضوع پوسترهای تئاتر در فضای شهری، نشست تخصصی پژوهشی پوسترهای تئاتر و چندین میزگرد از دیگر برنامه‌های انجمن طراحان پوستر خانه‌ی تئاتر خواهد بود.

نمایش‌گاه پوسترهای تئاتر “تماشا” شامل آثاری از قباد شیوا، ابراهیم حقیقی، فرزاد ادیبی، کیانوش غریب‌پور، امیر اسمی، اشکان قازانچایی، محسن ولیحی، سعید بهداد، جواد آتشباری، مازیار قنبری، مهدی رایگانی، محسن جعفری، رسول حق‌جو، علی رجبی‌نزاد، صالح تسبیحی، آرش تنهایی، کمال کچوئیان، پریسا فلاح‌زاده، آیرین غریب‌پور و سرور یزدی خواهد بود که اعضای انجمن طراحان پوستر تئاتر می باشند.

آیین گشایش این نمایش‌گاه ساعت ۱۷ روز شنبه هفتم اردی‌بهشت در نگارخانه‌ی ممیز خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود. نمایش‌گاه ” تماشا ” در نگارخانه‌های ممیز و زمستان تا ۱۴ اردی‌بهشت ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/۵۳


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ