پولدارها پراید سوار می‌شوند

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 پولدارها پراید سوار می‌شوند

پولدارها پراید سوار می‌شوند

ممتازنیوز: اگرچه پراید به عنوان ارزان‌ترین خودروی داخلی مختص اقشار با درآمدهای پایین است اما برخی از اقشار ثروتمند نیز در کنار خودروهایی چون بنز و پورشه، یک پراید هم دارند.

به گزارش ممتازنیوز، شاید شما نیز در اطراف خود تجار، کارخانه‌داران، دلالان بازارهای مسکن، ارز و طلا و دیگر ثروتمندانی را بشناسید که در کنار خودروهای لوکس، از پراید نیز استفاده می‌کنند.
البته این موضوع پدیده‌ای “شایع و فراگیر” بوده و تنها مختص آشنایان شما نیست. در این زمینه یکی از فعالان بازار خودروهای وارداتی می‌گوید: افراد ثروتمند استفاده زیادی از خودروهای لوکس خود مخصوصا در داخل شهر نمی‌کنند زیرا خودروهایی چون بنز و پورشه تنها یک برند برای “پز دادن” بوده و استفاده‌های خاص خود را دارند.
وی با بیان این‌که افراد ثروتمند از خودروهای لوکس خود برای مراسم‌های خاص مانند جشن عروسی و یا قرارهای کاری و خانوادگی استفاده می‌کنند، خاطرنشان می‌کند: بسیاری از این افراد در ترددهای عمومی و درون شهری خود از خودروهای ارزان ‌قیمت داخلی مانند پراید استفاده می‌کنند.
این فعال بازار خودروهای وارداتی در پاسخ به این‌که بروز چنین رفتاری از سوی افراد ثروتمند عجیب به نظر می‌رسد، معتقد است: اتفاقا بیشتر ثروتمندان کسانی هستند که در زمینه خرج و دخل خود حساس بوده و به دلیل همین حساسیت‌ها ثروتمند شده‌اند.
وی ادامه می‌دهد: هرچه استفاده از خودروهای لوکس افزایش یابد به همان نسبت قیمت آن‌ها کاهش خواهد یافت. به عنوان مثال قیمت یک بنز ۳۵۰ میلیون تومانی که ۱۰۰ هزار کیلومتر کارکرد دارد حدود ۲۰ میلیون تومان ارزان‌تر از قیمت همین خودرو با ۲۰ هزار کیلومتر کار کرد است.
این فعال بازار خودروهای وارداتی می‌گوید: علاوه بر آن خودروهای داخلی مانند پراید کم‌مصرف بوده و استفاده از آنها به جای خودروهای پرمصرف وارداتی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها در استفاده‌ها و مصارف عمومی داخل شهر خواهد شد.
وی ادامه می‌دهد: همچنین احتمال تصادف و آسیب‌ دیدن خودروهای لوکس در ترددهای درون شهری زیاد است به همین دلیل افراد ثروتمند در استفاده‌های عمومی از خودروهای لوکس خود استفاده نمی‌کنند.
این فعال بازار خودروهای وارداتی در پایان می‌گوید: سالانه تعداد زیادی خودروی لوکس از جمله پورشه و بنز در سطح کشور به‌ویژه تهران فروخته می‌شود اما شما عموما این خودروها را در خیابان‌ها نمی‌بینید زیرا صاحبان آنها تنها در موارد خاص از این خودروها استفاده می‌کنند.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ