پیش دبستانی موتور محرکه توسعه پایدار

جام جم آنلاین: مدیر کل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در پیامی به مناسبت هفته اقدام جهانی آموزش با موضوع مراقبت و آموزش پیش دبستانی گفت آموزش پیش دبستانی موتور محرکه قوی برای توسعه پایدار جوامع در طولانی مدت است.

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، «ایرینا بوکووا» در پیام خود آموزش را موثرترین راهبرد برای دستیابی به آرمان های توسعه هزاره ضروری دانست و افزود: این امر باید در صورت امکان از دوران کودکی آغاز و فراگیر شود تا همه کودکان به مراقبت و آموزش پیش دبستانی با کیفیت داشته باشند.

وی در این پیام با بیان اینکه مزایای حمایت از دوران کودکی در طول زندگی اثرگذار است و به کل جامعه بسط داده می شود،یادآورشد: مراقبت و آموزش با کیفیت، به کودکان کمک می کند تا بزرگسالانی سالم شوند و روابط معنی داری، با داشتن مهارت های مناسب و صلاحیت در مدرسه، کار، خانواده و زندگی در جامعه ایجاد کنند.

مدیرکل سازمان یونسکو در بخش دیگری از این پیام سال های اولیه زندگی کودکان را دوران فوق العاده ای برای رشد بدنی و ذهنی دانست و ادامه داد: در این دوران کودکان دنیا را کشف می کنند و زبان و مهارت های درک کردن را فرا می گیرند، ضمن اینکه این سال ها، دوران بسیار آسیب پذیری برای کودکان نیز هست به همین دلیل اقدام فراگیر در اوایل دوران کودکی بسیار مهم می شود.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ