پیام رهبری به کنگره بزرگداشت آیت الله العظمی گلپایگانی

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از واحد مرکزی خبر در تاریخ ۵ شنبه ۱۸ آبان ۹۱،

کنگره فقیه آگاه ویژه بزرگداشت مرحوم حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی (ره) صبح امروز با قرائت پیام مقام معظم رهبری در مرکز فقهی ائمه اطهار قم آغاز شد .

به گزارش تفسیری واحد مرکزی خبر،دراین پیام که حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی آن را قرائت نمود ، مقام معظم رهبری از حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی به عنوان برجسته ترین مرجع تشیع در نیم قرن اخیر یاد نموده  و افزوده اند : دوران مرجعیت ۳۲ ساله ایشان مشحون از فعالیت ها و اقداماتی است که از یک مرجع ذی نفوذ انتظار است .
در این پیام همچنین آمده است: ساخت مدارس ، مساجد ، بیمارستان و نمایندگی در خارج از کشور ، ورود درعرصه نوآوری های خدماتی از قبیل فعالیت های رایانه ای وتربیت مدرس مخصوص تدریس از جمله کارهای برجسته آن مرحوم بود .
درادامه پیام مقام معظم رهبری آمده است : بجز علم و تقوا که شرط مرجعیت شیعه است آن بزرگوارازخصلت هایی برخوردار بودند که بارزترین آن صلابت در امردین و ایستادگی بر سر مواضعی بود که براثر تشخیص دین اتخاذ می فرمودند.
در ادامه این مراسم آیت الله صافی گلپایگانی هم در سخنانی مواضع سیاسی مرحوم حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی را از شاخصه های برجسته آن عالم ربانی دانست و گفت :ایشان درخنثی نمودن بسیاری از مسائل سیاسی مانند اصلاحات ارضی ، انجمن های ایالتی و ولایتی و مجلس موسسان وقت طاغوت نقش موثر و مستقیمی داشتند و با درایت و صلابت خود مانع از تلاش رژیم پهلوی در جلوگیری از استقلال حوزه ها نیز شدند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی  نیز در این مراسم نقش حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی را در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی مهم و تأثیرگذار توصیف نمود و گفت : آن عالم وارسته در دوران تبعید امام رنج بسیاری را متحمل شد تا اقتدار حوزه ها حفظ شود.

 


IRIBNews RSS TopNews

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ