پیام مخفیانه تل‌آویو به دمشق

۱۶اردیبهشت،

ممتازنیوز: پس از گذشت یک روز از تجاوز اسرائیل به سوریه و ترس از پیامدهای این تهاجم، روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت مدعی شد که تل‌آویو از راه کانال‌های دیپلماتیک پیامی به اسد فرستاده و به او اطمینان داده که در درگیری‌های این کشور دخالت نخواهد کرد. 

به گزارش فارس، روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارانوت» گزارش داد که تل‌آویو از طریق کانال‌های دیپلماتیک پیامی مخفیانه به «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه ارسال کرده و به او اطمینان داده که اسرائیل قصد دخالت در درگیری‌های سوریه را ندارد. 

این روزنامه تأکید کرد که اسرائیل در این پیام اشاره کرده که هدف از حملات اسرائیل به سوریه هدف قرار دادن موشک‌های حزب الله بوده است. 

روزنامه «هاآرتص» نیز خبر داد که تصمیم نهایی شورای امنیتی و سیاسی وزرای اسرائیلی شب قبل در مورد اطمینان دادن به دمشق بوده و تل‌آویو قصد درگیر شدن در سوریه را ندارد. 

یک رشته انفجار‌ها صبح دیروز در دمشق پایتخت سوریه روی داد که شدید‌ترین آن به نقل از اهالی منطقه پشت منطقه «جبل قاسیون» به وقوع پیوست. دمشق اعلام کرد که در این حمله مرکز تحقیقات این کشور در دمشق هدف قرار گرفته و آن را اعلان جنگ از جانب اسرائیل دانست. سوریه اعلام کرد که پاسخ این تجاوز را در زمان مناسب خواهد داد.


نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *